alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Yeni Renault 5, orijinaliyle aynı Fransız fabrikasında üretilecek Yeni Renault 5, orijinaliyle aynı Fransız fabrikasında üretilecek
Oto Dünyası Ocak 21, 2021

Yeni Renault 5, orijinaliyle aynı Fransız fabrikasında üretilecek


Yeni Renault 5 EV  , firmanın kuzey Fransa'daki Douai fabrikasında üretilecek ve burada süper mini'nin orijinal versiyonu üretilecek.

Renault , Fransız şirketini daha üst pazara taşımak için tasarlanan cesur bir canlandırma planının önemli bir parçası olarak 2023'te üretime girecek olan yepyeni bir elektrikli hatchback'in 5 adını yeniden canlandıracak .

Otomobilin açılışında konuşan Groupe Renault patronu Luca de Meo, amacın, ülkenin kuzeyinde grubun en büyüğü olacak bir 'elektrik direği' tesisi kurma planıyla , aracın Fransa'da üretilmesi olduğunu söyledi. EV tesisi.
Fransız televizyon kanalı BFM Business'a konuşan Renault başkanı Jean-Dominique Senard, tesisin 1970 yılında açılan mevcut Douai fabrikası olacağını doğruladı.

"Bu bir taahhüt, onu yapacağımız yer burası" dedi. “Bu Kuzey Kutbu'nu Maubeuge-Douai fabrikası ile geliştirmeyi planlıyoruz. Bu fabrikalar, onları tamamen kullanma meselesi; yumurta kadar dolu olmalıdır. "
Senard, Grubun nihayetinde Fransa'da yılda 400.000 EV üretmeyi planladığını ve kuzeydekilerin büyük bir kısmının yakınlarda inşa edilen bir pil fabrikasına bağlı olacağını söyledi. Fransız medyasında yer alan haberler, Renault'nun bölgede bir fabrika kurma konusunda LG ve Verkor gibi firmalarla görüşmelerde bulunduğunu gösteriyor.

Renault , 2018 yılında Douai'de 2021'den itibaren yeni Renault-Nissan-Mitsubish Alliance EV platformunda elektrikli araçlar üretmeye başlayacağını duyurdu ve geçen yıl bu tür makinelerin ana üretim hattını hazırlamak için çalışmalara başlandı.

Firma şu anda CMF-EV platformunu kullanacak ve 2022'de satışa çıkacak olan Renault Mégane eVision konseptinin bir üretim versiyonunu geliştiriyor. 2023'ün sonlarında takip edecek olan yeni 5, CMF'nin yeni bir elektrikli versiyonunu kullanacak. -B EV platformu.

Douai fabrikası 1970 yılında açıldı ve orijinal 5'in üretimi 1974'ten 1981'e kadar burada gerçekleşti. Tesis ayrıca 14, Fuego, 9, 11, 21, 19 ve Mégane için üretime ev sahipliği yaptı. Şu anda Espace, Scénic ve Talisman üretimi için kullanılıyor ve yaklaşık 3000 çalışanı var.Renault ayrıca, elektrikli otomobil akülerinin geri dönüşümü ve yeniden kullanımına odaklanarak, 2024 yılında Fransa'daki Flins fabrikasını 'döngüsel mobilite ekonomisine' adanmış bir tesise dönüştürmeyi planlıyor. Renault Zoe EV şu anda tesiste üretiliyor.

 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Kia'dan yeni yıl indirimleri gelmeye başladı
Tümünü görüntüle