alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Yeni Nissan Qashqai'den yeni bir ipucu Yeni Nissan Qashqai'den yeni bir ipucu
Oto Dünyası Şubat 14, 2021

Yeni Nissan Qashqai'den yeni bir ipucu


Aracın tanıtım lansmanına sayılı gün kaldı.

Japon otomobil üreticisi Nissan, Avrupa'nın en çok satan SUV modellerinden Qashqai'yi yeniledi. Yeni Nissan Qashqai'nin tanıtımı ise ilerleyen günlerde gerçekleşecek. Yani geri sayım başladı!

Nissan bugün de yeni Qashqai için hemen yukarıda görmekte olduğunuz kısa teaser (ipucu) videosunu paylaştı. 15 saniyelik bu videoda aracın pek fazla bir kısmını göremesek de bazı detaylarını görebiliyoruz.

Bu detaylar arasında stop lambaları, A sütunu ve sütunlar ile tavanın siyah renkli olması, eski nesildeki gibi kenarları şişkin kaput ve tamamen yeni far tasarımı yer alıyor. Çentikli diyebileceğimiz bu far tasarımını zaten son yıllardaki tüm yeni Nissan modellerinde de gördük diyebiliriz. Daha önceki ipucu paylaşımlarında da yeni Qashqai'nin, konsolun üstünde yer alan 12.3 inç'lik büyük bilgi eğlence ekranı gibi kısımlarını görmüştük. 

Nissan Qashqai'nin lansmanından itibaren 1.3 litrelik hafif hibrit benzinli motor ile geleceğini şimdiden biliyoruz. Bu motorun 140 ve 158 beygir olmak üzere iki farklı güç seçeneğiyle sunulacağı da açıklandı. Aracın şanzıman seçenekleri ise 6 ileri manuel şanzıman ile CVT şanzıman olacak. Ayrıca daha ileri zamanlarda yeni Qashqai'nin 1.5 litrelik 193 beygirlik benzinli bir hibrit motor kazanacağını da şimdiden biliyoruz. Bu motor sistemi E-Power olarak adlandırılıyor ve Avrupa'ya girişini yeni Qashqai ile yapmış olacak.

Son olarak yeni nesil Qashqai'nin resmi tanıtım etkinliği için 18 Şubat Perşembe günü, İstanbul saatiyle 13.00'ın işaret edildiğini söylemiş olalım.

Kaynak: NissanPaylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Yeni Nissan Qashqai, elektrikli olarak karşımıza her an gelebilir
Tümünü görüntüle