alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Yeni Jeep Grand Cherokee için dizel yok Yeni Jeep Grand Cherokee için dizel yok
Haberler Ocak 23, 2021

Yeni Jeep Grand Cherokee için dizel yok


Jeep , bu yılın sonlarında Avustralya'ya gelecek olan yeni nesil Jeep Grand Cherokee'nin dizel motor sunmayacağını doğruladı, marka bunun yerine ekleti olarak hibrit güç aktarım mekanizmasına güveniyor.

Ve Jeep'in küresel patronu Christian Meunier, beşinci nesil Jeep Grand Cherokee'nin eklenti hibrid elektrikli araç (PHEV) versiyonunun bir dizelden daha iyi olacağına inanıyor ve sözde 4xe modelinin işe yarayacağını iddia ediyor. "arazi dışında daha fazla yetenek" sunar ve "güçlü bir çekme kapasitesi" ile sürüşü daha eğlenceli olur.
Yeni büyük SUV, mevcut modelden taşınan iki motor seçeneğiyle sunulacak - 3.6 litrelik Pentastar V6 (217kW / 348Nm) ve 5.7 litrelik HEMI V8 (266kW / 529Nm).
Meunier, "Grand Cherokee'de dizel olmayacak" dedi.

 Grand Cherokee'nin sayılarının artacağını düşünüyorum. Dizel olmadan, 4xe ile, V6 ile, satışta olacak. Hiç şüphem yok. Ürün harika olacak, onu sevecekler.
2022'nin başlarında gelmesi nedeniyle, yeni Jeep Grand Cherokee'nin 4xe PHEV versiyonu motivasyon için iki elektrik motoru ve 2.0 litrelik dört silindirli turbo benzinli motor kullanıyor ve birleşik 280kW / 637Nm sağlıyor.
Ayrıca 17kWh lityum iyon bataryası sayesinde Jeep Wrangler 4xe'de 40 km'ye kadar kısa süreler için saf elektrik kullanarak sessizce sürüş yapabilecek .
Mevcut Jeep Grand Cherokee, 3.5 ton çekme kapasitesi sunan 3.0 litrelik V6 turbo dizel (184kW / 570Nm) ile sunuluyor.

Marka, Jeep Wrangler serisinden dizelleri çoktan çıkardı ve diğer otomobil üreticileri de (Volvo gibi) yağ yakan güç aktarma organlarını tamamen kaldırmayı planlarken , Avustralya'daki yeni büyük SUV satışlarının yaklaşık yüzde 60'ı dizel motorlu modeller.

Bu, SUV uzmanını güç aktarım sistemi serisinde bir boşluk bırakacak, en çok satan Toyota Prado ve popüler Isuzu MU-X, Mitsubishi Pajero Sport ve Ford Everest gibi sadece turbo-dizel motorlar çalıştırıyor.

Meunier, kararın Jeep'in satışları kaçıracağını göreceğini kabul etti, ancak premium bir fiyat etiketi taşıyacağından emin olan PHEV'in markaya bir fark yaratacağını savundu."Dizel ile birkaç ünite daha satamayacağımızı söylemiyorum, ancak segmentin yüzde 40'ı benzin, bence benzin büyümeye devam edecek çünkü dizel motorlar emisyonlar nedeniyle gittikçe daha zorlu hale geliyor [ düzenlemeler] ve elektrifikasyon müşteriye yeni bir şey getirmemize gerçekten yardımcı olacak ”dedi.
 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
İkinci el araç piyasasında son durum
Tümünü görüntüle