alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Yeni Dacia Bigster konsepti geleceğin SUV'unu tanıtıyor Yeni Dacia Bigster konsepti geleceğin SUV'unu tanıtıyor
Oto Dünyası Ocak 16, 2021

Yeni Dacia Bigster konsepti geleceğin SUV'unu tanıtıyor


Dacia , Bigster adlı yeni bir konsept otomobilin paketlerini çıkardı. Şirkete göre, "alıcıların aşağıdaki segmentten bekleyeceği maliyetle daha büyük, daha yetenekli bir araç" olarak hizmet verecek 4,6 metre uzunluğundaki yeni bir SUV'un ön gösterimi. 
Dacia Bigster, "Dacia serisinin gelecekteki figürü" olarak firmanın ürün yelpazesinde mevcut Duster'ın üstüne oturacak şekilde tasarlandı. Duster'in tasarıma yönelik saçma sapan yaklaşımına sadık kalır; kutulu oranlar, sağlam gövde kaplaması ve cesur yüzeyler, Bigster'ın sağlam yaklaşımını açıkça gösteriyor - dış paneller bile ham geri dönüştürülmüş plastiklerden yapılmıştır. 

Ön kısım, tüm yeni Dacia ürünlerinde kullanılması beklenen Dacia'nın Y şeklindeki far imzasının yeni bir yorumuna sahip.

Yeni Dacia Bigster

UV, 2025 yılına kadar piyasaya sürülen üç yeni Dacias'tan biri olacak ve şirket ayrıca "alternatif enerji" ve "hibrit" motorlarla uyumlu olacağını doğruladı.
Dacia, üretim sürecini kolaylaştırmaya çalışırken, Bigster aynı zamanda firmanın yeni Sandero hatchback'in de temelini oluşturan oldukça esnek CMF-B platformunda oturacak. 

Dacia ve Lada bir araya geldi 

Renault Grubu'nun daha geniş strateji değişikliğinin bir parçası olarak, Dacia ve Lada, verimliliği artırmak ve yeni otomobil pazarlarına açılmak amacıyla yeni bir iş yaratmak için birlikte çalışacak.  
Dacia ve Lada markalarının CEO'su Denis Le Vot, "Dacia, akıllı alıcılara her zaman güvenilir, otantik, paranın karşılığını en iyi şekilde sunan bir teklif sunarak Dacia olarak kalacak" dedi. 
"Dacia-Lada iş biriminin oluşturulmasıyla, CMF-B modüler platformunun tamamını kullanacak, verimliliğimizi artıracak ve ürünlerimizin rekabet gücünü, kalitesini ve çekiciliğini daha da artıracağız. Bigster Concept öncülük ederken markaları daha yüksek ülkelere taşımak için ihtiyacımız olan her şeye sahip olacağız. " 
İki şirket, mühendislik ve imalat konusunda birlikte çalışacak, ancak herhangi bir Lada rozetli ürünün İngiltere pazarına girme olasılığı düşük.


 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
İhracatta Yine Zirveyi Bırakmadı
Tümünü görüntüle