alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Yeni Citroen e-Berlingo elektrikli kamyonet 171 mil menzile sahip Yeni Citroen e-Berlingo elektrikli kamyonet 171 mil menzile sahip
Oto Dünyası Ocak 15, 2021

Yeni Citroen e-Berlingo elektrikli kamyonet 171 mil menzile sahip


E-Berlingo olarak adlandırılan bu araç , PSA Group'un bu yıl piyasaya süreceği üç elektrikli minibüsün ilki - 2025 yılına kadar ürün gamını tamamen elektriklendirme hedefi doğrultusunda - mekanik olarak aynı Peugeot e-Partner ve Vauxhall Combo'nun önüne varıyor.
Her üç versiyon da, yanmalı emsallerinde olduğu gibi yolcu taşıyan MPV varyantlarını üretecek.E-Berlingo - Opel ve Peugeot kardeşleriyle birlikte - PSA'nın EV uyumlu e-CMP platformunun üzerinde yer alıyor ve Opel Corsa , Peugeot 208 ve yeni Citroën C4'ün temelini oluşturuyor .
136bhp elektrik motoru ve su soğutmalı 50kWh lityum iyon pil ile güçlendirilmiş olup, e-Berlingo'ya 84mph en yüksek hız ve 171 mil menzil sağlar. Standart olarak batarya 100kW hızlı şarj sağlar, yani e-Berlingo 30 dakikada boştan% 80 kapasiteye kadar şarj edilebilir.
Citroën CEO'su Vincent Cobée şunları söyledi: “ Citroën Berlingo minibüsü pratikliği ve kullanılabilirliği ile ünlüdür. En iyi elektrikli araç teknolojisini benimseyerek, artık profesyonel kullanıcılara sıfır emisyonlu bir çözüm sunuyor. "
Bu amaçla, maksimum 4400 litre kapasite ve 800 kg yük taşıma kapasitesi ile yük taşıma kapasitesi yanmalı motorlu modellerden farklı değildir.
E-Berlingo, üç sürüş modu sunar. Normal mod, günlük sürüş için gücü 109 bg ile sınırlar. Eco modu, gücü 82 bg ile sınırlar ve enerjiyi korumak için ısıtma ve klimayı azaltır. Güç modu, minibüsün tam 136 beygir gücüne sahip olmasını sağlar.
Citroën, e-Berlingo için henüz fiyat açıklamadı, ancak siparişler, Ekim ve Aralık ayları arasındaki ilk İngiltere teslimatlarından önce yakında açılacak.


 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Citroen'den yeni yıl fırsatları başladı, Citroen’de konforun birçok yolu var !
Tümünü görüntüle