alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Yeni 2022 Toyota Aygo, kış testlerinde lansmana hazırlanıyor Yeni 2022 Toyota Aygo, kış testlerinde lansmana hazırlanıyor
Oto Dünyası Ocak 28, 2021

Yeni 2022 Toyota Aygo, kış testlerinde lansmana hazırlanıyor


Toyota'nın yeni nesil  Aygo için üretime hazır bir prototip , modelin bu yılın sonlarında ortaya çıkması beklenen modelin öncesinde kış testleri yapıyor. 

Yeni görüntüler, Toyota'nın yeniden doğmuş şehir otomobilinden ne bekleneceği konusunda çok daha net bir fikir veriyor ve Aygo'nun ileri bir test aşamasında olduğunu gösteriyor. 

Tanıdık Aygo tasarım ipuçları arasında ince çıkıntılar, dikey arka ışıklar, kaportanın kenarlarına itilen tekerlekler ve kısa, dik bir gövde yer alıyor. En son Yaris'ten alınmış, yandan bakıldığında arka ucun şekli gibi ipuçlarını da görebiliyoruz . 

İsteğe bağlı kanvas tavanın üçüncü nesil otomobil için geri döneceğini gösteren tavan paneli paketlenmemiş olarak bırakıldı.Toyota Avrupa patronu Johan van Zyl, geçtiğimiz yıl, yeni nesil bir Aygo'nun geleceğini ve Belçika'nın Brüksel kentinde tasarlanıp tasarlanacağını doğruladı. Toyota, tesisin kontrolünü PSA Group'tan devralacak ve Çek Cumhuriyeti'nin Kolín kentindeki mevcut otomobil ile aynı fabrikada monte edilecek. 

Mevcut Aygo, platform paylaşımlı Peugeot 108 ve Citroën C1 ile birlikte orada üretiliyor. Ancak, her iki Fransız modeli için de planlanan halefler yoktur, bu nedenle Japon üretici, Ford, Vauxhall ve (en azından Birleşik Krallık'ta) Renault gibi diğer üreticilerden yararlanma umuduyla  A- segment.

2019'da Autocar'a konuşan Toyota Motor Europe başkan yardımcısı Matt Harrison, mevcut Aygo'nun rakiplerinin çoğunun aksine "bizim için karlı bir iş denklemi" olduğunu iddia etti. 

Harrison, "Aygo'da çok fazla eşitliğimiz var," dedi. "Yılda 100.000 satıyoruz. Kendine özgü bir kişiliği var, bu yüzden elinden almak yerine markaya veriyor. Genç bir kitle için en alakalı otomobil, bu yüzden markanın erişim noktası."

Yeni Aygo ile ilgili küçük teknik detay kamuoyuna duyuruldu. Modelin Yaris ile aynı (kısaltılmış olsa da) TNGA GA-B küçük araba platformunu temel alması muhtemeldir. Bu, şasi sertliğini önemli ölçüde iyileştirmeli, sürüş, kullanım ve iyileştirmeyi artırmalıdır. Autocar, standart versiyonun yanı sıra kartlarda crossover tarzı bir varyantın da olabileceğini biliyor. 

Harrison bu segmentin "tamamen karşılanabilirlik" olduğunu kabul ederken, Aygo'nun ilk başta geleneksel bir benzinli motorla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bununla birlikte, CO2 kurumsal filo ortalama emisyonlarının baskısı göz önüne alındığında, Yaris'in hibrit sisteminin daha düşük maliyetli bir adaptasyonu muhtemelen zaman içinde gerçekleşecektir. 

Toyota'nın bir süredir Aygo'nun pille çalışan bir versiyonunu sunması pek olası değil. Harrison, 2019'da "Küçük otomobil segmenti tamamen uygun fiyatla ilgili" dedi. "Bunun tam elektrik için en uygun olduğunu düşünmüyoruz."

Otomobilin çıkış tarihi de bir muamma. Söylentiler, bir 2021 açılışının kartlarda olduğunu öne sürüyor ve bu durumda, yeni arabayı 2022'nin başlarında galerilerde görebiliriz.
 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Yeni Nissan Qashqai, elektrikli olarak karşımıza her an gelebilir
Tümünü görüntüle