alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Volvo, son çeyrekte kendi rekorunu bile kırmayı başarmıştı. Volvo, son çeyrekte kendi rekorunu bile kırmayı başarmıştı.
Oto Dünyası Şubat 15, 2021

Volvo, son çeyrekte kendi rekorunu bile kırmayı başarmıştı.


BMW X7 ve Mercedes GLS Serisi modellerine rakip olacak.

2020 yılı otomotiv sektörü adına korkunç bir yıl oldu. Fakat bu süreç esnasında ilginç de olsa satışlarında ciddi bir yükseliş gören markalar da karşımıza çıkmıştı. Bu markalar arasında bulunan Volvo, son çeyrekte kendi rekorunu bile kırmayı başarmıştı.

Bu başarım hakkında Automotive News ekibine konuşan Volvo yöneticisi Ernie Norcross, geçtiğimiz yılın Haziran ayından itibaren dikkat çekici bir ivme gösterdiklerinin altını çizerek 2020 yılını pozitif rakamlarda kapattıklarını vurguladı.

   

Norcross'a göre markanın bu başarısındaki en büyük pay otonom teknolojilere ait. Salgının başladığı ilk günlerde tedarik sıkıntıları yaşamayan üretici, dijital pazarlama konusunda da rakiplerinden bir adım önde. Uzun süredir dijital satış gerçekleştiren İsveçli marka, bu sayede "yeni normalde" problem yaşamadı.

Fakat yöneticinin, verdiği röportajda en çok dikkat çeken ifadeleri bayilerden geliyor. Volvo'nun ürün gamı hakkındaki soruları yanıtlayan Norcross'a göre üreticinin en büyük eksiği XC90'ın da üstüne yerleşebilecek devasa bir SUV modeli. Bayi yöneticilerinin her toplantıda bu konuyu gündeme getirdiğini ifade eden Norcross, showroom sahiplerinin BMW X7 ve Mercedes GLS ile savaşmak istediklerini de belirtmiş.

Bildiğiniz üzere uzun bir süredir zaten Volvo'nun bu tarz bir SUV üzerinde çalıştığı iddiaları etrafta dolanıyor. Uzun süredir kendisinden haber bu model, elektrikli bir güç ünitesi ile gelecek.

Bununla birlikte markanın en yakın lansmanının 2 Mart 2021 tarihinde gerçekleşeceğini belirtelim. Bu model ise giriş seviyesine oturacak elektrikli bir otomobil olacak.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
2020 Yılının Amerika'da Otomobil Ödülleri'nin kazananı Hyundai Elentra Oldu
Tümünü görüntüle