alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Volkswagen Polo Harlequin, 2021'de geri dönüyor Volkswagen Polo Harlequin, 2021'de geri dönüyor
Oto Dünyası Ocak 24, 2021

Volkswagen Polo Harlequin, 2021'de geri dönüyor


Popüler tarihin en renkli arabalarından biri, 1995 yılında tanıtılan Polo Harlequin'dir. Alman markasının Hollanda şubesi, özellikle renkli gövde panelleri ile dikkat çeken otomobilin 25. yılını kutluyor. Normalde Polo Harlequin bir konsept olurdu, ancak ilgi çok yüksek olduğunda 3. 800 üretim kapasitesine sahipti. Her şey 1964'te popüler üçüncü nesil polonun tanıtılmasıyla başladı. 6N durum kodu her zamankinden önemli ölçüde iyileştirildi. Örneğin, 6N, emniyet kemeri, hava yastığı ve ABS ile 5 kapılı seçeneği sunan ilk polo oldu. 

1994 yılında piyasaya çıkan yeni Polo'yu farklı kılan bir diğer özellik ise "modüler sistem" olarak adlandırılan üretim yöntemidir. Polo sürücü, ekipman, seçenek ve renk olarak adlandırılan dört unsur sayesinde müşteri talebine göre polo üretimi çok kolay oldu. 

Volkswagen, bu bileşenleri görsel olarak tasvir eden bir renk sistemi yarattı. Mavi şasi ve motor içindir, sarı donanım içindir, kırmızı seçenekler içindir ve yeşil gövde rengi içindir. Wolfsburg markası, bu sistemi daha iyi açıklamak için bu renkleri birleştiren yaklaşık yirmi polo üretti. 

Pek çok insan, bu yüzden potansiyel müşteriler bu arabaları gördü ve Volkswagen'in asla düşünmediği bir durum vardı: İnsanlar üretimde böylesine renkli bir polo görmek istedi. Alman markası talebi değerlendirdi ve 1995 yılında dört renkli 1. 000 polo tişört üretti ve bu modellere "Harlekin" adını verdi. 

Polo Harlekin’in komik bedeni, neşeli, akrobatik, eğlenceli ve renkli kıyafetleri ile seçkin vücudu bile başlı başına bir sanat olarak görülmelidir. Volkswagen önce mavi, kırmızı, sarı ve yeşil renklerde dört farklı otomobil üretti, ardından kaputu, bagaj kapısını, kapıyı, tamponu ve aynaları belirli bir modele dönüştürdü. 

Polo Harley'in renk teması tavanda, eşik panellerinde ve C sütununda (temel);ön tamponlar, ön kapılar, aynalar ve bagaj kapağı;arka kapılar ve arka tampon bantları ve sadece ön kanat. 

Bir polo alacalı sipariş edebilirsiniz, ancak temel renk şemasını seçemezsiniz. Şanslı olsaydınız, dört farklı kombinasyondan yapılmış alacalı olurdunuz. Bu eşsiz Polo'nun içi o zamanın Volkswagen'inden çok daha renkli ve güzeldi. Mavi direksiyon simidi ve Harlequin logolu direksiyon simidi standarttı. 

Polo Harlequin'in radyosu Blaupunkt tarafından imzalandı. Arka kapaktaki logo, ön taraftaki beyaz dönüş sinyalleri ve soluk arka lambalar da Harlequin'e harika eklemelerdi. Numaralı yüzükler ve sertifikalar ilk 1000 Polo Harlequin'e verildi. 

Aslında, Polo Harlequin hiçbir zaman bir Hollanda şubesi tarafından satılmadı, ancak Almanya'ya yakınlığı nedeniyle birçok ikinci el polo oraya gitti. Bu arada Hollanda polisi başka bir ceset nedeniyle Polo Harlek'in sahibini gözaltına aldı :)

Almanya'da Polo Harlequin, kendisini büyük McDonald's fast food zinciriyle özdeşleştiriyor. Müşteriler her menüyle bir fotoğraf parçası satın alacaklardı. Polo Harlequin, altı farklı kare birleştirildiğinde oluşturulur. Bunlarla rekabete girerek polo alabilirsiniz. Bu şekilde Polo Harlequin'e ulaşan kişi sayısı 500 oldu. 

Volkswagen toplam 3. 806 Polo Harlequin üretti. Daha sonra uluslararası sahnede de karşımıza çıkan Harlequin uygulaması Amerika Birleşik Devletleri'nde golf sahası olarak da sahnelenerek 246 adet sattı. 

Bu Hollanda yapımı Polo Harlequin'e ne dersiniz?Şimdilik bu, geçmişe bir sarsıntı gönderen bir konsept, ancak Volkswagen'in bir Harlequin versiyonunu bir insana getireceğini umuyoruz.

 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
BMW bu yıl elektrikli araç satışlarını ikiye katlamayı hedefliyor
Tümünü görüntüle