alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Volkswagen Grubu, sırtını elektrikli otomobile dayayan markalar arasında Volkswagen Grubu, sırtını elektrikli otomobile dayayan markalar arasında
Oto Dünyası Mart 7, 2021

Volkswagen Grubu, sırtını elektrikli otomobile dayayan markalar arasında


2030 yılında ciddi bir değişim bizleri bekliyor.

Volkswagen Grubu, sırtını elektrikli otomobile dayayan markalar arasında. 2030 yılına kadar sıfır emisyonlu bir üretici olmak isteyen Wolfsburg menşeli üretici, yelpazesinde bulunan tüm markalara da benzer bir yaklaşım uygulayacak.

Markanın analiz ekibinin çalışmalarına göre 2030 yılına geldiğimizde üreticinin satışlarının yüzde 70'ini elektrikli otomobiller oluşturacak. Daha önce bu rakamı yüzde 35 olarak öngören marka, elektriklendirme çabalarına hız verdiğini duyurdu.

"Accelerate" isimli bir strateji izleyecek üretici, geleceği en hızlı şekilde yakalayabilmek için elinden geleni yapacak. Volkswagen'in marka CEO'su Ralf Brandstaetter, bu girişimin dijital gelecek için büyük önem arz ettiğini ifade ediyor.

Volkswagen'e göre 2030 yılında sadece Amerika ve Çin'de tamamen elektrikli otomobil satışları, tüm satışların yüzde 50'sini oluşturacak. Volkswagen bu konuda Tesla'yı arkasında bırakarak dünyanın en çok elektrikli otomobil üreten markası olma niyetinde.

Brandstaetter: "Tüm üreticiler arasında Volkswagen kazanmaya en yakın olanı. Bazı rakiplerimiz hala elektrikli otomobil dönüşümünü yaşayamazken, bizler dijital dönüşüm sürecimize hız veriyoruz."

Volkswagen bu kapsamda tanıttığı ID.3 ve ID.4 isimli modellerinden de büyük başarılar bekliyor. ID.4'ün ülkemizde satılacak ilk elektrikli Volkswagen modeli olacağını da hatırlatalım.

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
2021 Yılının MTV Tutarları Açıklandı
Tümünü görüntüle