alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Volkswagen Golf, modelinin üretimini durdurdu Volkswagen Golf, modelinin üretimini durdurdu
Haberler Ocak 24, 2021

Volkswagen Golf, modelinin üretimini durdurdu


Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in en sevilen modellerinden biri olan Passat, ülkemizde oldukça iyi satışlara sahip. 

Volkswagen golf

Dünya çapında 30 milyondan fazla satan ve yaklaşık 100 pazarda satışa sunulan sedan modeli, golften sonra Alman markasının en çok satan ikinci ürünü olarak tarihe geçti. 

PASAT'A GİDEN YOLUN TAMAMLANMASI

Daha önce Volkswagen Passat'ın Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da elektrik şebekesinden ayrılacağını bildirmiştik. Bunun temel nedeni, Alman firmasının artık elektrikli modellere odaklanmasıydı. Passat'ın 2023'te bu karara veda etmesi bekleniyor. 

VOLKSWAGEN GOLF ÜRETİMİNİ DURDURUN

Açıklamaya göre Volkswagen Golf'ün ABD versiyonu bağlantısı kesildi. Geçen hafta son arabanın kullanım dışı olduğu bildirilmiş olsa da, büyük miktarda golf arzı nedeniyle satışlar yıl sonuna kadar devam edecek. 

Öte yandan ABD'li tüketiciler Volkswagen Golf 8'in standart versiyonunu görmeyebilirler ancak Golf GTI ve Golf R satışları bir süre daha devam edecek. 

Tasarım ve teknolojide güncellenen Golf GTI ve Golf R, bu yılın sonlarında Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacak. 

SATIŞLAR DURDU

Mevcut hatchback, ABD yollarındaki ender otomobillerden biridir. 2017'de yaklaşık 70. 000 adet olan golf satışları, 2020'de yaklaşık 25. 000 adetten yıllık bazda düşüş gösteriyor. 

Volkswagen, bir salgın durumunda yeni bir tesise yatırım yapmaktan kaçınıyor ve kapasiteyi doğru modellerde kullanmak için adımlar atıyor. 

Şu anda şirket% 100 elektrikli otomobil üretimine odaklanmıştır. Ayrıca ülkenin SUV talebini karşılayacak yeni modelleri var. Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Ford Otosan Ailesi olarak Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki STA'yı memnuniyetle karşılıyoruz
Tümünü görüntüle