alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Volkswagen Almanya'da üretimi yavaşlatmaya karar verdi Volkswagen Almanya'da üretimi yavaşlatmaya karar verdi
Haberler Ocak 28, 2021

Volkswagen Almanya'da üretimi yavaşlatmaya karar verdi


Arz kıtlığı: 2020'de otomobil üreticileri için çok korkutucuydu. Koronavirüsün yayılması nedeniyle üretimi durduran birçok marka, tesislerini yeniden açarken tam önlem alamıyor. Arz zorluklarının da eklenmesiyle birçok üretici, ciddi kayıplarla geçen bir yılı erteledi. Aşılama başlamış olsa da bölge bir süre COVID-19 kontrolü altında kalacak. 

Kötü haber bu kez Almanya, Wolfsburg, Volkswagen'deki bir aile üssünden geldi. Üretici Çarşamba günü yaptığı açıklamada, tedarik sıkıntısı nedeniyle ana üssündeki üretimi yavaşlatmaya karar verdiğini söyledi. 

Buna ek olarak, üretici Şubat ayından itibaren Kassel ve Brunswick'teki tesislerinde üretim kapasitesini azaltacak. Eden'deki tesis düzelmeye devam ediyor. 

volkswagen üretimi durdurdumu ?

Hem üçüncü taraf tedarikçiler hem de tedarik zincirleri yılın başından beri hattın içindeler. Volkswagen'in yavaşlama kararının arkasındaki mikroçip tedariği konusu diğer birçok markayı etkiledi. Öyle ki bu durum artık siyasi bir mesele haline geldi. Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, Tayvanlı mevkidaşına sorunun çözümünde yardım isteyen özel bir mektup gönderdi. 

Hatırlarsanız, size Avrupa'daki birçok tedarikçinin pandemi sürecinin neden olduğu yaralanmanın üstesinden gelemeyeceğini söylemiştik. Bu durum doğal olarak otomobil sektörünü de etkiliyor. 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Kışlık Araç Bakımı Tavsiyeleri
Tümünü görüntüle