alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Volkswagen açıkladı: Cezalar yüksek Volkswagen açıkladı: Cezalar yüksek
Oto Dünyası Ocak 25, 2021

Volkswagen açıkladı: Cezalar yüksek


Audi, Bugatti, Seat, Skoda ve Porsche gibi markaların yer aldığı Volkswagen Grubu, 2020 yılı için ilk finansal sonuçlarını açıkladı. 

Sonuç olarak, dizel emisyon skandalıyla ilgili özel makaleler öncesinde şirketin işletme karı geçen yıl% 48,2 düşüşle 10 milyar avroya düştü. Şirket 2019 yılında 19,3 milyar euro işletme karı bildirdi. 

Volkswagen'in duyurusunda. "Devam eden salgının neden olduğu benzeri görülmemiş duruma rağmen Volkswagen AG, 2020'nin ikinci yarısında sağlam bir temele sahip olduğunu kanıtladı. "Volkswagen Grubu otomobil teslimatları dördüncü çeyrekte güçlü bir şekilde toparlanmaya devam etti, hatta üçüncü çeyrekte teslimatları geçti. "

Açıklamada, otomobilin net nakit akışının 2020'de yaklaşık 6 milyar euro olduğu bildiriliyor. Ayrıntılı mali sonuçlar Şubat ayı sonunda açıklanacak. AB'den 100 milyon Euro'dan fazla
Diğer otomobil üreticileri gibi Volkswagen de koronavirüs patlaması ve küresel çip kıtlığı nedeniyle bir dizi üretim zorluğuyla karşı karşıya. 

Salım skandalı nedeniyle dünya çapında 30 milyar dolardan fazla ödeme yapan Volkswagen, CO2 emisyon standartlarını karşılayamadığı için Perşembe günü AB tarafından 100 milyon avro para cezasına çarptırıldı. 

Alman otomobil üreticisinin AB araçlarındaki ortalama CO2 emisyonlarını yaklaşık% 20 azaltarak 99,8 G/km'ye düşürdüğü görüldü, ancak bu hedefinin yaklaşık 0,5 G/km üzerinde. 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Yeni Renault 5, orijinaliyle aynı Fransız fabrikasında üretilecek
Tümünü görüntüle