alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Uçan otomobiller sandığımızdan daha yakın. Uçan otomobiller sandığımızdan daha yakın.
İlginç Bilgiler Ocak 30, 2021

Uçan otomobiller sandığımızdan daha yakın.


İnsanların hayali olan uçan arabalar artık düşündüğümüzden çok daha yakın.

Pek çok markada uzun süredir adım adım tanıtılan bu teknoloji, artık et ve kemikte de yer kazanıyor. Teknolojinin öncülerinden biri olan Hyundai, ilk model uçağının inişi için tasarlanmış pist izinlerini almayı başardı. 


Hyundai, İngiliz hükümeti ile el sıkışıyor ve eVTOL modellerinin "Air-One" olarak adlandırılan bu rotaya girip çıkmasına izin veriyor. Rotanın Coventry bölgesinde açılması bekleniyor. 

Proje için Urban Air Port ile el ele, geliştirici hayalindeki insansız pistten bu ekibin elinde kalacak Dikey iniş/kalkış modelleri. Geçen yıl Uber ile ortak üretilen uçan taksi Hyundai'nin modelini hatırlamakta fayda var. Güney Koreli üretici bir basın açıklamasında bunun bu yönde atılan ilk adımlardan biri olduğunu söylüyor. 

Urban Hyundai Airlines Genel Müdürü Pamela Cohn: "Air-One çok özel bir proje. Bu parkurla gelecekteki ulaşım sorunlarını ele almayı planlıyoruz. İngiliz hükümeti ile yaptığımız anlaşmadan da çok memnunuz. İlk meyvelerini toplamaya başlayın. bu özel proje. "sözlerini kullandı. 

 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Amerikan yolları sınırı geçti;2021 Volkswagen Teramont ile buluşma zamanı
Tümünü görüntüle