alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Uçan otomobil Terrafugia Transition, FAA onay belgesini aldı Uçan otomobil Terrafugia Transition, FAA onay belgesini aldı
İlginç Bilgiler Şubat 12, 2021

Uçan otomobil Terrafugia Transition, FAA onay belgesini aldı


Önümüzdeki sene yollarda olacak.

İnsanın en büyük hayali olan uçan arabalar, giderek hayalden gerçeğe dönüşüyor. Son zamanlarda, birçok üreticinin halihazırda yatırım yaptığı uçan otomobil teknolojisinde dikkate değer bir gelişme oldu. Bu gelişmelerin en sonuncusu Amerika'dan geldi.

Volvo, Lotus և Polestar gibi üreticilerle Çinli Geely üyesi olan Terrafugia, 2011'den beri geliştirmekte olduğu geçiş uçağı için ABD Sivil Havacılık Bakanlığı tarafından resmi olarak onaylandı. "sığınak" olarak nitelendirilen Terrafugia, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi ile iletişime geçerek yol onayı alabilecek.

 

Terrafugia Transition 8 Fotoğraflar Terrafugia Transition Terrafugia Transition Terrafugia Transition Terrafugia Transition Terrafugia Transition Terrafugia Transition

Uçuş için onaylanan geçiş süresi şu anda yalnızca uçak olarak kullanılabilir. Terrafugia, yalnızca uçuş için Geçiş modelleri satarak da bu onayı desteklemektedir. Arabanın tam uçuş deneyimini yaşamak isteyenlerin 2022 yılına kadar beklemesi gerekiyor.

Arkadaki pervaneler sayesinde transferin tek uçuş versiyonları olabilir. 100 hp güç üretebilen Rotex 912iS motor kullanılarak araç benzin veya uçak yakıtı ile doldurulabilir. Otomobilin saatte 161 kilometre hıza ulaştığı da unutulmamalıdır.

Terrafugia'nın yöneticilerinden Kevin Colburn şunları söyledi: "Bu onay bizim için çok önemli, çünkü FAA sayesinde dünyanın ilk uçan arabasını üretmeye bir adım daha yaklaştık. Bunu başardık. 80 günlük uçuş testinden ve zorlu iş. "Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Türkiye'nin en ucuz arabası piyasaya çıkıyor: Dacia Spring özellikleri ve fiyatı
Tümünü görüntüle