alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Toyota 2020'de Volkswagen'in zirvesinde Toyota 2020'de Volkswagen'in zirvesinde
Oto Dünyası Ocak 29, 2021

Toyota 2020'de Volkswagen'in zirvesinde


Toyota, 2020'de en çok satan markalar arasında yer alıyor. Taç virüsü salgınına rağmen, düzenli satış kazanan Japon üretici, beş yıllık kovalamacada ilk sırada yer alıyor. 

Toyota ve Lexus, Daihatsu ve Hino gruplarının üyeleri, birçok markanın yaptığı gibi 2020'de bir düşüş gördü. Toyota Group'un satışları geçen yıl toplamda% 11 düşüşle 9. 53 milyon adede geriledi. Japon markası dün yaptığı açıklamada numarayı ve birinciliği resmen açıkladı. 

Toyota'nın en yakın rakibi Volkswagen, yılın en kana susamış markalarından biri. Volkswagen'in toplam satışları% 15 düşüşle 9,31 milyon adede ulaştı. Satış hacminin Volkswagen, Audi, Porsche, Skoda, koltuk ve Scania ve MAN gibi popüler markaların satışlarını içerdiğini belirtmekte fayda var. 

Volkswagen'in düşüşünün arkasında hedef kitle var. Bu arada Toyota, kısıtlamaların aylar sonra bile başlamadığı Kuzey Amerika'da en aktif durumda. 

Volkswagen'in önünde daha kötü günler var gibi görünüyor. Avrupa'da arz yetersizliği nedeniyle ana üssündeki üretimi azaltmaya karar veren marka, 2021'e iyi bir başlangıç  yapamadı. 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Kia, 2027'ye kadar yedi yeni elektrikli otomobil çıkaracak
Tümünü görüntüle