alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Tesla'nın en büyük supercharger istasyonu çin'de kuruluyor. Tesla'nın en büyük supercharger istasyonu çin'de kuruluyor.
Oto Dünyası Ocak 12, 2021

Tesla'nın en büyük supercharger istasyonu çin'de kuruluyor.


Tesla, Çin'deki yatırımlarına hız vermeye başladı. Daha önce Şangay'daki tesisinde Model Y üretimi için gerekli izinleri alan elektrikli otomobil üreticisi, an itibariyle en büyük Supercharger istasyonunu bu bölgeye kuracak.

Şangay dolaylarında bulunacak bu tesiste tam 72 farklı şarj istasyonu bulunacak. Bundan bir önceki rekor, markanın ana üssü olan California'nın Firebaugh tesisinde bulunan 56 istasyonlu tesisti. Çin'deki tesis, ABD'de bulunanın aksine tamamen kapalı bir ortamda bulunacak.

İstasyon Jing'an International Center'ın hemen altında bulunuyor. Şangay için oldukça önemli bir nokta olduğu belirtilen bu bölgedeki istasyonlar da en son teknoloji ile donatılacak. Engadget'ın haberine göre 72 istasyon da V2 Supercharger sistemi ile donatılacak. 150 kW'a kadar şarj desteği sağlayan bu ünitelerin, California'da bulunan V3 modellerinden daha az çıkışa sahip olduğunu belirtelim.

Yine de bu durum can sıkıcı değil zira şu an Tesla ürün gamında V3 şarj desteği alabilen tek modeller Model 3 ve Model Y. Yavaş yavaş ülkede Model Y satışlarını artıracak olan marka, bu tesisin altyapısını da V3 versiyonları ile değiştirebilir.

Markanın şu anda Çin genelinde 500'den fazla Supercharger istasyonu bulunuyor. Hatta Elon Musk'ın iddialarına göre bu sayı 2021 yılının sonuna kadar iki katına ulaşmışPaylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Ekspertizde en çok karşılaşılan hileler neler biliyor muydun?
Tümünü görüntüle