alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Tesla tarafından 2020’de teslim edilen toplam araç sayıları açıklandı Tesla tarafından 2020’de teslim edilen toplam araç sayıları açıklandı
Haberler Ocak 6, 2021

Tesla tarafından 2020’de teslim edilen toplam araç sayıları açıklandı


Yapılan resmi açıklamaya göre Tesla, 2020 dördüncü çeyrekte toplam 180.570 araç teslim etti. Bu rakam ile beraber firmanın 2020 toplamı ise 499.550 seviyesinde kaldı. Konulan 500 bin teslimat hedefini çok az da olsa kaçıran ancak yine de büyük bir başarıya imza atan firma, artık üretim konusunda eskiye nazaran çok daha iyi durumda yer alıyor. 2020 toplamındaki üretimin ise 509.737 seviyesinde olduğu aktarılıyor. Tesla artık ABD yanında Çin’de de üretim yapıyor. Aynı zamanda Tesla’nın Almanya fabrikası da şu an aktif olarak inşa ediliyor. Almanya’daki fabrika ile Avrupa pazarındaki teslimat rakamlarını ve satışlarını ciddi oranda yükseltecek Tesla, otomobil pazarının geleceğinde yer alıyor ve tüm sektörü tek başına değiştiriyor. Firmanın değeri de şu an asırlık birçok rakibinin üstünde yer alıyor. 

Tesla en son Elon Musk’ın ilginç açıklaması ile gündemdeydi Elon Musk, Twitter üzerinden Model 3 programındaki en zorlu dönemde Tesla’yı Apple’a satmak adına CEO Tim Cook’la görüşme talebinde bulunduğunu ancak reddedildiğini açıklamıştı. Apple’ın daha doğrusu Tim Cook’un, satın alacak güçleri olmasına ve Tesla’nın değeri Model 3 üretim sorunlarının olduğu dönemde şimdiden çok daha düşük olmasına rağmen neden bu konuya sıcak yaklaşmadığı henüz bilinmiyor. Bir ara yatırımcıların dahi Tim Cook’a “Tesla’yı satın alın” şeklinde baskı yaptığı biliniyor. 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Türkiye'nin en ucuz arabası piyasaya çıkıyor: Dacia Spring özellikleri ve fiyatı
Tümünü görüntüle