alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Stellantis'in Kuzey Amerika'daki odağı Chrysler olacak Stellantis'in Kuzey Amerika'daki odağı Chrysler olacak
Oto Dünyası Şubat 13, 2021

Stellantis'in Kuzey Amerika'daki odağı Chrysler olacak


Peugeot'yu Amerika'ya götürmek yerine Chrysler'in eli güçlendirilecek.

Bildiğiniz gibi, PSA grubu Pegot'u FCA ile birleşmeden önce Amerika Birleşik Devletleri kıyılarına geri getirmek istedi. Boss Carlos Towers, Kuzey Amerika'daki iki üreticinin ana odağının Chrysler olacağını vurguladı.

Kısa süre önce bir basın toplantısı düzenleyen Tavares, "Şimdilik, bir sonraki adımımızı dikkatlice planlamamız gerekiyor. Bu nedenle, mühendislerimizi, kaynaklarımızı ve mühendislerimizi halihazırda faaliyette olanlarımıza sağlamamız gerekiyor. " Dedi.

 

  https://cdn.motor1.com/images/mgl/8Mzev/s6/2021-chrysler-pacifica.jpg  

Yöneticiye göre, Chrysler, Fiat ve Peugeot ile birlikte Stellantis'i inşa eden "üç yapı taşından" biri. Geleceği isme getirmenin heyecanını yaşadıklarını ifade eden Tavares, yakın gelecekte bizleri de sürprizlerle karşılayacaklarını söyledi.

Bildiğiniz gibi, birleşme sonrasında Lancia ve Chrysler, üreticiden ayrılan ilk marka olacaktı. Özellikle Chrysler’in kurucusunun soyundan gelenlerin ifadeleri bu iddiaları doğruladı. Ancak Stellantis, küllerinden iki işareti canlandırmaya kararlıdır.

Şu anda Kuzey Amerika'da Pacifica, Voyager ve 300 olmak üzere üç modeli bulunan Chrysler, gelecekte ilgi konusu olacak. Geçen yıl sadece 110. 464 otomobil üreticisi, bu konuda düşüş yaşadı.

300 sedan sedanın yakında üretimden kaldırılacağına dair ilk sinyalleri de veren Chrysler, serisini Amerika'nın en sevdiği SUV'larla doldurabilir. Bakalım Stiletto mağazada bizim için ne yapacak.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Hollanda'da öğrenciler çöplerden 220 km menzilli elektrikli araç yaptılar
Tümünü görüntüle