alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Sony, Vision-S Sedanın üretiminden vazgeçti Sony, Vision-S Sedanın üretiminden vazgeçti
Oto Dünyası Ocak 24, 2021

Sony, Vision-S Sedanın üretiminden vazgeçti


Sony, konsept modeli 2020 CES fuarında tanıttı. Vision-S adı verilen bu güç kaynağı, tam otomatik teknolojilerle birlikte gelecek. Bir süre modelin üretime geçeceği iddiaları vardı. 

Bir yıl sonra Sony, Vision-S ile sokaklara döküldü. Çektiğimiz ilk casus fotoğraflar, dünyanın en büyük teknoloji markasının konsepti gerçekten üretime sokabileceğini gösterdi. Sony bir açıklama ile tüm beklentilerimizi kırdı. 
Car and Driver ile yaptığı röportajda Sony sözcüsü, otomobili seri üretime sokma planının olmadığını söyledi. 

Sony vision-s

Kısacası, bu mükemmel tasarım yalnızca gelecekteki otomotiv teknolojileri için bir test tahtası görevi görür. Güvenlik ekipmanları ve otonom teknolojileri içeren model maalesef yola çıkamıyor. 

Vision-S konseptinin şu anda 2. seviye otonom yeteneklere sahip olduğunu biliyoruz. Özelleştirilmiş bir hız sabitleme sistemi, otomatik park yardımı ve şerit değiştirebilen şerit dönüş sistemleri gibi ekipmanlar araca tanıtıldı. Ancak, Sony otomobil Seviye 4 otonom yeteneklere sahip olana kadar durmayacak. 

Vision-S konsepti ayrıca karmaşık bir ses sistemi içeriyordu. Markanın ses sistemi, 360 Reality adlı bir kişi için bir ses balonu yarattı. Arabada 5G bağlantısı da mevcut.


 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
En iyi küçük arabalar 2021
Tümünü görüntüle