alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Skoda, SUV ailesine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor Skoda, SUV ailesine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor
Oto Dünyası Şubat 19, 2021

Skoda, SUV ailesine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor


Yaklaşık 1 ay sonra tanıtılması planlanan bu araç, aslında yaklaşık 1 yıl önce tanıtılan Skoda Vision IN adlı konsept aracın seri üretim hâline karşılık geliyor.

Skoda, SUV ailesine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Daha önceden çeşitli ipucu görüntülerini gördüğümüz Kushaq adlı bu yeni kompakt model, şimdi de eskiz çizim görüntüsüyle karşımızda!

Yaklaşık 1 ay sonra tanıtılması planlanan bu araç, aslında yaklaşık 1 yıl önce tanıtılan Skoda Vision IN adlı konsept aracın seri üretim hâline karşılık geliyor. Tabii bu konsept hâlden seri üretim hâle geçerken de Kushaq, beklendiği gibi daha büyük farlara ve aynalara, normal kapı kollarına ve diğer bazı gövde değişimlerine kavuşmuş. Ayrıca konseptteki aydınlatmalı ön ızgara da yerini normal bir ızgaraya bırakmış.

2021 Skoda Kushaq teaser

Skoda Kushaq, Hindistan'a özel bir model olacağı için geliştirme süreci orada tamamlandı. Aracın konsept versiyonundaki büyük 19 inç'lik jantlar da yerlerini Hindistan'ın bozuk yolları sebebiyle çok daha küçük jantlara bıraktılar. Skoda Kamiq ile aynı platform üzerine geliştirilen araç, birçok açıdan Kamiq Scoutline'a da benziyor

  

Önden çekişli olarak sunulacak olan Kushaq'ın motor seçeneklerinin de 1.0 ve 1.5 turbo benzinli yani TSI üniteler olacağı da belirtiliyor. Şanzıman seçeneklerinde ise 6 ileri manuel ile 7 ileri DSG bulunacak. Bu modelin ilerleyen zamanlarda Hindistan'ın dışına çıkma ihtimalini merak ediyorsanız da bu konuda henüz hiçbir ipucu bulunmadığını söylemeliyiz.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Bentley 10 yıl içerisinde tüm araçlarını tamamen elektrikli hale getirecek
Tümünü görüntüle