alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Shell, ürün gamı genişliyor Shell, ürün gamı genişliyor
Tavsiyeler Mart 1, 2021

Shell, ürün gamı genişliyor


Yeni antifriz ürünleri Shell Coolant Essential Concentrate ve Shell Coolant Longlife Concentrate, Mart ayından itibaren Shell Madeni Yağlar ürün portföyünde yerini alacak.

Shell, ürün gamı genişliyor. Yeni antifriz ürünleri Shell Coolant Essential Concentrate ve Shell Coolant Longlife Concentrate, Mart ayından itibaren Shell Madeni Yağlar ürün portföyünde yerini alacak.

Shell Coolant Essential Concentrate standart, Shell Coolant Longlife Concentrate ise daha uzun ömürlü antifriz korumasını tercih edenler için geliştirilmiş olup 1, 3, 5, 209 ve 1000 litrelik ambalajlarla temin edilebilecek.

Bilindiği gibi antifriz, motorlu araçlar, endüstriyel soğutma sistemleri, elektrik sistemleri ve güneş panelleri gibi uygulamalarda kullanılan suyun donmasını ve kaynamasını önleyen kimyasal bir sıvıdır. Shell Coolant Essential Concentrate ve Shell Coolant Longlife Concentrate antifrizleri de, kış aylarında motor soğutma suyunun donma noktasını düşürerek motorun zarar görmesini engeller. Yaz aylarında ise motorun fazla ısınmasını engelleyerek motor ömrünü uzatır. Üstelik motorun optimum sıcaklığına çalışmasını, soğutma fanı devrede olmadan başabilmesi az da olsa yakıt tüketimini düşürür.

Antifriz satın alınmadan önce kullanılması planlanan bu ürünün özelliklerinin bilinmesi gerekir. Yeni antifrizin koruyucu özelliklerini kaybetmemesi için eski antifriz ile karıştırılması önerilmemektedir. Acil durumlarda ekipman kullanım kılavuzunda yer alan ekipman üreticisinin önerdiği veya spesifikasyonlarını karşıladığı ürün ile ekleme ve değişim yapılması tavsiye edilmektedir. Bu nedenle Shell Coolant Antifriz ailesi birçok orijinal ekipman üreticisinin onay ve spesifikasyonlarını da karşılamaktadır.

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Stellantis, hafta başında SRT modellerinin arkasındaki ekibi dağıtma kararı almıştı
Tümünü görüntüle