alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Shell, elektrikli araç şarj şirketi Ubitricity'yi satın aldı Shell, elektrikli araç şarj şirketi Ubitricity'yi satın aldı
Haberler Ocak 25, 2021

Shell, elektrikli araç şarj şirketi Ubitricity'yi satın aldı


Enerji devi Shell, "sürücüleri daha düşük karbonlu taşımaya geçerken desteklemek için" bir girişimin parçası olarak elektrikli araç şarj şirketi Ubitricity'yi satın aldı.

Satın alma işleminin tamamı Ubitricity'yi içeriyor ve bu yılın sonlarında düzenleyici onayına tabi olarak tamamlanması bekleniyor. Bir fiyat açıklanmadı. 

Ubitricity, 2700'den fazla genel şarj cihazıyla% 13'lük bir pazar payı sağlayan, çalışan bireysel cihazlar açısından Birleşik Krallık'taki en büyük EV şarj sağlayıcılarından biridir. Ubitricity'nin şarj cihazları, büyük ölçüde özel bir araba yoluna veya garaja erişimi olmayan kentsel elektrikli araç sahiplerini hedefleyen lamba direkleri ve direkler gibi mevcut sokak mobilyalarına entegre edilmiştir. 

Shell, Ubitricity satın almasının "hızla büyüyen sokak elektrikli araç şarj pazarına doğru genişlediğini" belirtti. 1000'den fazla ultra hızlı EV şarj cihazı, Birleşik Krallık'taki 430 Shell perakende tesisinde halihazırda çalışıyor.
 
Shell Global Mobility'nin başkan yardımcısı István Kapitány şunları söyledi: "Yerel makamlarla birlikte çalışarak, bir EV'ye geçiş yapmak isteyen artan sayıdaki Shell müşterisini, onlar için mümkün olduğu kadar kolay hale getirerek desteklemek istiyoruz. 

"Ubitricity tarafından sunulan lamba direği şarjı gibi sokak seçenekleri, şehirlerde yaşayan ve çalışan ya da sokak dışı parklara sınırlı erişimi olan kişiler için anahtar olacak. 

"Evde, işte veya hareket halindeyken, müşterilerimize nerede olurlarsa olsunlar şarj edebilmeleri için erişilebilir ve uygun fiyatlı EV şarj seçenekleri sunmak istiyoruz."

Shell, 2050 yılına kadar net sıfır emisyonlu bir enerji tedarikçisi olmayı planlıyor. Bu hedef doğrultusunda, ilk ısmarlama elektrikli araç şarj ön avlusu önümüzdeki birkaç ay içinde Londra'da açılacak. 
 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
2020 Yılının Amerika'da Otomobil Ödülleri'nin kazananı Hyundai Elentra Oldu
Tümünü görüntüle