alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Samsung, pek çok markanın dijital anahtar sağlayıcısı olacak Samsung, pek çok markanın dijital anahtar sağlayıcısı olacak
Oto Dünyası Ocak 16, 2021

Samsung, pek çok markanın dijital anahtar sağlayıcısı olacak


Samsung, Galaxy Unpacked isimli etkinliğini bugün sabah saatlerinde gerçekleştirdi. Etkinlikte yeni teknolojilerini paylaşan dünyaca ünlü marka, adını otomotiv dünyasına yayma konusunda da ısrarcı.

Samsung'un karşımıza çıkarttığı ilk donanım SmartThings oldu. Sistemin kullanım şemasını güncelleyen ve geliştiren üretici, bundan böyle kullanıcıların sadece telefonları ile aracı çalıştırıp kapatabilmesini sağlayacak. Aynı zamanda telefonunuzdan klima kontrol ayarlarına da erişebileceksiniz.

Yakın temasta bulunan Samsung ve Google, Android Auto isimli bağlanılabilirlik sistemini geliştirmek adına da mesai harcamış. Bu ikilinin yaptığı geliştirmeler sayesinde Android Auto hiç olmadığı kadar akıcı olacak. Sistem artık evinizdeki akıllı eşyalar ile de etkileşime girebilecek.

Güney Koreli üreticinin üzerinde durduğu Coming Home fonksiyonu da bu noktada devreye giriyor. Örneğin otomobiliniz ile eve dönerken bu tuşa basmanız ile garaj kapınızı açabiliyor, termosu aktif hale getirebiliyor hatta evinizdeki akıllı çamaşır makinesini çalıştırabiliyorsunuz.

Markanın, akıllı telefon ve otomobil dünyası arasında kurmak istediği bu köprü dijital anahtar fonksiyonlarında da kendisini gösteriyor. Bu dijital anahtarlar telefondan telefona paylaşılabiliyor olsa da Samsung şimdilik Audi, BMW, Ford ve Genesis ile çalıştığının altını çizdi.

Dijital anahtar teknolojisinin nasıl çalışacağı konusu hakkında şu anda elimizde pek fazla bilgi yok. Öte yandan Apple'ın daha önce BMW ile yaptığı anlaşmada NFC kullanımı sayesinde otomobillere erişim sağlanacağını öğrenmiştik.

Samsung'un ise çok daha yeni bir teknoloji ile karşımıza çıkmasını bekliyoruz.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Bentley 10 yıl içerisinde tüm araçlarını tamamen elektrikli hale getirecek
Tümünü görüntüle