alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Renault'tan yeni hamle, Alpine'in başına eski Google yöneticisini getirdi Renault'tan yeni hamle, Alpine'in başına eski Google yöneticisini getirdi
Haberler Ocak 13, 2021

Renault'tan yeni hamle, Alpine'in başına eski Google yöneticisini getirdi


Renault Grubu'ndaki değişim rüzgarları son hızıyla esmeye devam ediyor. Markanın F1 takımının patronu ve geçici olarak Alpine'in yöneticiliğini üstelenen Cyril Abiteboul'un markadan ayrılışının ardından yerini dolduracak isim belli oldu.

Fransız üreticiden gelen resmi açıklamaya göre eski bir Google yöneticisi olan Laurent Rossi, Alpine'ın CEO'su olarak markayı eski şaşaalı günlerinde döndürme görevini üstlenecek.

Rossi'nin aynı zamanda Renault'nun yarış dünyasındaki ismini yöneteceğini de belirtelim. Markanın dayanıklılık yarışlarına katılan takımı ile F1 ekibi de Rossi'nin görev tanımları kapsamında bulunuyor. Bildiğiniz üzere Renault bu iki markayı da Alpine adının altına almayı planlıyor.

 

45 yaşındaki Rossi, kariyerine de 2000 yılında Renault'ta başladı. Fransız üreticinin mekanik mühendisliği bölümünde çalışan yönetici 2009 yılında gruptan ayrılarak New York'ta otomotiv uzmanı olarak görev yaptı.

2012 yılında Google saflarına katılan Rossi, üretici adına otomotiv endüstrisi ile ilgili bağları yönetiyordu. 2018 yılında kariyerini başlatan Renault'ya geri dönen Rossi, yaklaşık 3 senedir de markanın stratejik planlamalarının başında.

Geçtiğimiz günlerde Renault'nun geleceği hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulunan CEO Luca de Meo, yeni Alpine modellerinin de yolda olduğunun müjdesini vermişti. Hatta efsanevi üreticinin üç yeni elektrikli otomobil modeline sahip olacağı iddia ediliyor. De Meo, Renault'nun gelecek planlarını önümüzdeki günlerde açıklamış olacak.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Chevrolet Camaro 2026'ya kadar değişime girmiyor.
Tümünü görüntüle