alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Renault, eski model araçlarını elektrikli olarak piyasaya geri çıkarabilir Renault, eski model araçlarını elektrikli olarak piyasaya geri çıkarabilir
Oto Dünyası Ocak 12, 2021

Renault, eski model araçlarını elektrikli olarak piyasaya geri çıkarabilir


Fransız otomobil üreticisi Renault, 1961 yılında Renault 4 adlı oldukça kompakt bir hatchback model ortaya koymuştu. Bu modelin satışı, çeşitli güncellemelerle 1994 yılına kadar devam etmiş ve araçtan toplamda da 8 milyon adedin üzerinde üretilmişti. Ayrıca "Le Car" ismiyle de bilinen Renault 5 adlı bir diğer benzer modelden de yine yakın tarihlerde 9 milyon adedin üzerinde üretildi.

 Renault, 30 yıl boyunca sattığı bu çok sevilen kompakt hatchback'leri birer elektrikli otomobil olarak tekrardan üretmeyi planlıyor. Bu plan, Automotive News Europe adlı güvenilir kaynak tarafından ortaya çıkarıldı. Tabii Renault tarafından bu konuyla ilgili resmi bir açıklamanın gelmediğini de özellikle belirtiyoruz.

Renault, 2020'de geçirdiği zor günlerin ardından önümüzdeki 3 senede 2 milyar Euro'luk bir tasarruf yapma planının bulunduğunu açıklamıştı. Elektrikli şehir otomobillerinin de son yıllarda çok iyi satmaya başladığı düşünüldüğü zaman, bu söylenti planının Renault'nun en sonki açıklamalarıyla aynı doğrultuda olduğu da görülüyor diyebiliriz.
Ayrıca markanın CEO'su görevine 2020 yılında geçen İtalyan iş adamı Luca de Meo, 14 Ocak 2021 tarihinde Renault'nun yeni stratejileriyle ilgili bazı açıklamalarda bulunacak. Belki o açıklamaların içerisinde bu haberimize konu olan söylentiler de yer alabilirPaylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Yağ değişim tavsiyeleri nasıl olur?
Tümünü görüntüle