alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Porsche Taycan, Pirelli Elect lastiklerini kullanan ilk araç ünvanını kazandı Porsche Taycan, Pirelli Elect lastiklerini kullanan ilk araç ünvanını kazandı
Oto Dünyası Ocak 11, 2021

Porsche Taycan, Pirelli Elect lastiklerini kullanan ilk araç ünvanını kazandı


Dünyaca ünlü lastik üreticisinin bataryalı araçların ağırlığını desteklemesi için tasarladığı yeni lastikleri, elektrikli ve hibrit otomobillerin teknik gereksinimlerini karşılayabilmek adına üretildi.
Pirelli mühendislerinin Porsche Taycan için özel olarak geliştirdiği P Zero Elect lastik, otomobilin olağanüstü performansını en üst düzeyde destekliyor. Pirelli’nin mükemmel uyum felsefesini yansıtan lastiğin hamuru, konstrüksiyonu ve sırt deseni Taycan için spesifik olarak tasarlandı.

Böylece, otonomiyi artırmak için düşük dönme direnci, kabin içinde mükemmel konfor için yoldan gelen gürültünün azaltılması, Taycan’ın etkileyici gücü ve bastırma kuvvetine rağmen anında tutunması sayesinde sürüşün iyileştirilmesi ve bunların tümünün mükemmel güvenlikle sunulması sağlanabiliyor. Porsche Taycan seçen herkes, Pirelli Elect sayesinde tam elektrikli bir araç kullanırken lastiklerinin de otomobile özel olduğunu biliyor. 
 Yavaş yavaş kış mevsimine giriş yaptığımız şu günlerde Pirelli sürücüleri düşünerek Pirelli de Winter Sottozero 3, Scorpion Winter ve P Zero Winter lastiklerinin Elect versiyonlarını da tanıttı. P Zero Winter modeli, Porsche Taycan için 19 ve 20 inç boyutları ile satışa sunuldu.

Zorlu kış koşullarında da kullanılan elektrikli ve hibrit otomobillerin sürücüleri en sert şartlarda bile en iyi performansı talep ediyor ve kış lastikleri bu tür araçlar için de öneriliyor. Sonbahardan kışa geçerken hava sıcaklığı 7 °C’nin altına düştüğünde yaz lastikleri artık en iyi performansı sergileyemiyor; sürücüler de bu gibi durumlarda kış lastiklerini tercih ediyor.

Kış lastikleri, hava sıcaklığı sıfırın altına indiğinde ve zeminin tutuşu oldukça düşükken bile iyi işleyen daha yumuşak hamurları sayesinde elektrikli otomobiller için özellikle zorlayıcı olan mükemmel yol tutuşu ve güvenli frenleme sunarak güvenliği artırıyor. Elektrikli otomobillerin kendilerine özgü performans niteliklerine uyacak şekilde tasarlanan lastikler, bunu mümkün kılıyor. Bu özel tasarım lastikler, M+S sembollerinin yanı sıra kolayca tanınmalarını sağlayan ve çeşitli ülkelerde kış lastiği regülasyonlarına uygunluğu garanti eden üç tepeli dağ ve kar tanesi simgesini (3PMSF) taşıyor. Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Tesla tarafından 2020’de teslim edilen toplam araç sayıları açıklandı
Tümünü görüntüle