alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Nissan, prototipleri kamuflajlamanın önemini anlatıyor Nissan, prototipleri kamuflajlamanın önemini anlatıyor
Oto Dünyası Şubat 13, 2021

Nissan, prototipleri kamuflajlamanın önemini anlatıyor


Bu işlem sandığınızdan daha zor.

Casus fotoğraflar sitemizin önemli bir parçasıdır. Bu casus fotoğraflardaki en büyük düşmanımız, sıkça duyduğunuz kamuflajdır. Prototip modellerin çoğunu saklayan bu kaplamalar, meraklı göz tarafından halen üretimde olan modelleri saklamak için kullanılmaktadır.

Geçtiğimiz yıl birkaç prototiple karşı karşıya kalan Nissan, bu kompozisyonların anlamını ve önemini açıklayan bir basın bülteni yayınladı. Japon üretici, casusların son yıllarda çok aktif hale geldiğini vurguluyor ve kamuflajın ilk görevinin test araçlarını gizli tutmak olduğu konusunda ısrar ediyor. Öte yandan marka, test araçlarını kapalı garajlarda tutmak için artık ciddi adımlar attı.

https://cdn.motor1.com/images/mgl/Zbp9y/s6/nissan-demonstrates-camouflage-side.jpg

'Arabayı tanıttığımızda çok ilginç ve özel bir an olmasını istiyoruz. Gizlemezsek, kaybolacak, "dedi Nissan Kuzey Amerika otomotiv geliştirme başkanı Mike Rosinski.

Peki kamuflaj grafikleri ne anlama geliyor?Japon üreticinin de bu soruya bir cevabı var. Aslında hiçbir anlam ifade etmeyen bu grafikler genellikle gözlerini karıştırmak ve gözleriyle oynamak için tasarlanmıştır. Böylece zaman zaman ayrıntıları gözlerinizin önünde bile göremezsiniz.

Son yıllarda sokaklarda bir dizi test aracı başlatan Nissan, bu nedenle sadece çok güçlü kamuflaj malzemesi kullandı. Nissan'a göre yılda toplam 3,2 kilometre asfalt kullanıldı.

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Bir uçan otomobil de ABD'den geliyor
Tümünü görüntüle