alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Mercedes-Benz'den ABD'de çok kapsamlı bir geri çağırma! Mercedes-Benz'den ABD'de çok kapsamlı bir geri çağırma!
Haberler Şubat 14, 2021

Mercedes-Benz'den ABD'de çok kapsamlı bir geri çağırma!


ABD'deki birçok Mercedes'in eCall sisteminde bir zafiyet tespit edilmiş.

ABD'de satılan otomobillerde eCall adlı acil durum arama özelliği yoğun olarak yer alıyor. Bu sistem bir kaza durumunda kurtarma ekiplerine konum bilgisi sağlıyor. Fakat görünüşe göre ABD'de satılmış olan bazı Mercedes-Benz araçlar, bir yazılım hatasından dolayı eCall sistemiyle hatalı konum bilgisi paylaşıyor.

Bu problemin ABD'de 1.29 milyon adet Mercedes-Benz'i etkilediği ve bir geri çağırma başlatıldığı da açıklandı. Bu geri çağırmadan 2016 ile 2021 yılları arasında üretilmiş CLA, GLA, GLE, GLS, SLC, A, GT, C, E, S, CLS, SL, B, GLB, GLC ve G-Serisi araçların etkilendiği de belirtiliyor.

ABD'nin Karayolu Trafiği Güvenlik İdaresi (NHTSA) kurumu ve Mercedes-Benz, yaptıkları araştırmalarda bu durumun doğru olduğunu, yani araçların kaza durumunda tam güncel olmayan konum bilgisi paylaşma ihtimalinin bulunduğunu tespit etmişler. Bu güvenlik zafiyetinin bir yazılım güncellemesi ile çözüleceği de belirtilmiş.

Hatta Mercedes Me servisine üye olan araçlara OTA denilen (over-the-air) yani uzaktan güncelleme yoluyla bu güncellemenin yapılabileceği de belirtiliyor. ABD'de Mercedes-Benz bayilerinin bu durumla ilgili bilgilendirmeye 12 Şubat tarihinde kavuştukları, müşterilere ise 6 Nisan tarihinde bildirim gideceği de belirtilenler arasında yer almış.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Sınırlı sayıda, Renault otomobil kampanyaları
Tümünü görüntüle