alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Mercedes-Benz 2021'de de iddialı Mercedes-Benz 2021'de de iddialı
Haberler Ocak 23, 2021

Mercedes-Benz 2021'de de iddialı


Türkiye kamyon pazarında 2020'de Mercedes-Benz'in Türkiye'deki liderlik konumu 2021'de tamamlanacak.Agros, Arocs ve çekici binalardan oluşuyor. Bir freight forwarding grubu ile kurulan yeni modellerin üretim ve satışına başladı.

Model ailesini pazar koşullarına ve müşteri ihtiyaçlarına göre yenileyen Mercedes-Benz Türk, yeni nesil kamyonların güvenliği, konforu ve ikinci el değer koruması açısından filo müşterilerinin ve bireysel kullanıcıların ilk tercihi olmaya devam edecek.

Mercedes-Benz Arocs, 2021 yılında kapsamlı yenilikler gerçekleştirdi.

Mevcut modeller yeni seçenekler ve ambalajlar sağlayacak ve yeni serinin piyasaya sürülmesi markanın 2021'deki gücünü artıracak.

Engineering Truck Group'un en güçlü modellerinden biri olan Mercedes-Benz Arocs 8x4 damperli kamyon serisinin motor gücü revize edildi.

Dört akslı iki tekerlekten çekişli boşaltma üst yapısına uygun Arocs kamyonun motor gücü, 2021'den önce yaklaşık 30 PS artırılarak daha da güçlendirildi.

Bu pazar segmentinde Mercedes-Benz Türk, müşterilerine Arocs 4145 K, 4148 K ve 4851 K modellerini sunmaktadır.

Hazır beton alanında teknik ve ekonomik olarak faaliyet gösteren müşterilerin beklentilerini karşılamak için 8x4 mikser pazar segmentindeki yeni Arocs 3740 araç portföyüne eklendi.

2021 yılına kadar, beton pompasının üst yapısına uygun iki tekerlekten çekişli Arocs kamyon yaklaşık 10 PS arttı.

Bu araçların "arazi", arazi kullanım özellikleri de iyileştirildi. Bu pazar segmentinde sunulan ürünler, üç eksenli Arocs 3343 P, dört eksenli Arocs 4143 P ve 4443P olarak yeniden düzenlendi.

Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikasının ürettiği Actros taşıma araçları, ürün çeşitliliği ve konumlandırma açısından farklı müşteri gruplarının ihtiyaçları dikkate alınarak güncellendi.

8x2 dağıtım segmentindeki 3242 L Plus kiti ile müşterilere 2021'de yüksek kaliteli sürücü konforu arabaları da sağlanacak. 2021 yenilikleri, Actros 2632 L DNA 6x2, 3232 L ADR 8x2 ve 3242 L 8x2 olarak adlandırılan standart araçları içerir.

Bu araçlarda en temel ürün değişikliği kabin tipidir. 2021'den itibaren, bu L-Kabin Klasik Uzay (tek yataklı) kabin modelleri, L-Kabin Akışı Alanı (çift kişilik yatak) kabinlerinin yerini almaya başlayacak.

Ayrıca Actros 3242 L 8x2 araçlara seri overlay retarder cihazı eklendi. 2021 yılına kadar, tehlikeli madde taşımacılığına uygun 8x2 segment için seri donanım, 3232 L ADR ve daha yüksek motor gücü ile standart retarder donanımı ile 3232 L iki tip standart araç sağlanmıştır.

Tüm bu değişikliklere ek olarak 2021 modelinden başlayarak 8x2 dağıtım pazarı için 3242 L Plus kiti opsiyonel donanım listesinde yer alacak.

Plus paketi konfor odaklı olup, araçlarına sahip olan ve kullanan sürücü ve müşterilerin beklentilerine özel olarak hazırlanmıştır.

Mercedes-Benz'in Premium segmentindeki başarılı Actros 1851 traktörlerinin yelpazesi, 2021'de daha da genişletilecek.

Yeni Actros 1851 Plus kiti ile gelişmiş pazar segmenti, daha yüksek ekipman beklentileri olan müşterileri tatmin edebilir ve bir başka yenilik de Actros 1842 LS'dir.

Mercedes-Benz Actros 1851 LS traktör modelinde, standart donanıma yakıt tasarrufu sağlayan bir lastik basıncı izleme sistemi, güvenliği artıran bir yağmur sensörü, otomatik uzun far / kısa far ve dönüş sinyalleri eklenmiştir.

Ek olarak, koltuğun masaj işlevi, elektrikli ön güneşlik ve kablosuz telefon şarj aralığı da sürücünün konforunu en üst düzeye çıkarmak için standart konfigürasyonlardır.

Yeni Actros 1851 Plus kitiyle (seriye 2021'den itibaren eklendi), yüksek ekipman beklentileri olan müşteriler için başka bir otomobil çoktan başladı.

Actros 1851 LS'nin güncellenmiş standart ekipmanına ek olarak, bu isteğe bağlı ekipman paketinde gelişmiş aktif güvenlik ekipmanı da lider konumdadır; yandan görüş yardımı, mesafe kontrol yardımı ve aktif sürüş yardımı sağlayarak yarı otonom sürüşü mümkün kılar. Bu kit ayrıca SoloStar yardımcı koltukları, 12,3 inç ana ekrana sahip etkileşimli bir multimedya kokpiti, sürüş ve yaşam için LED ortam aydınlatması, LED arka lambalar ve alüminyum jantları içerir.

Actros 1842 LS, yurt içi taşımacılık müşterilerinin ihtiyaçlarını ilk yatırım maliyetleri ile karşılayan yeni Actros'un yeni bir modelidir. Traktör ailesinin bu yeni üyesi, fonksiyonel ekipmanı ilk sıraya koyuyor ve uygun sahip olma koşulları ile bir yurt içi nakliye filosunun beklentilerini karşılayacak.
 

Mercedes-Benz’in şehir içi dağıtım için hafif kamyon segmentine yönelik Atego modelleri de 2021 yılında yenilikler sunuyor.

Tüm Atego araçlarda, sürücünün konforunu arttırmaya yönelik olarak sunulan klima standart donanım kapsamına eklendi. Bunun yanı sıra yine bazı Atego paketlerinde hem sürüş güvenliğini hem de konforu arttıran yağmur ve ışık sensörü ile yataklı uzun kabin Atego 1518 paketlerinde hem ses hem de ısı yalıtımı sağlayan ilave ısı izolasyonu standart donanım kapsamında sunulmaya başlandı.

Atego’nun mevcut paketlerindeki değişikliklerin yanı sıra, şehir içi dağıtımda farklı üstyapılarla kullanılabilecek 3620 mm aks mesafeli yeni Atego 1018 standart paketi, portföye eklendi. Yeni Atego 1018, farklı aks mesafesi, geniş opsiyonel donanım seçenekleri, kapalı, açık kasa, frigo ve akaryakıt tankeri gibi üstyapı uygulamaları ile farklı ihtiyaç ve beklentilere hitap ediyor.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Motor Suyu Hava Yapar Mı? Motor Suyu Hava Yapması Ne Demektir?
Tümünü görüntüle