alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Mercedes SL 2021 Aracının fotoğrafları görücüye çıktı Mercedes SL 2021 Aracının fotoğrafları görücüye çıktı
Haberler Ocak 12, 2021

Mercedes SL 2021 Aracının fotoğrafları görücüye çıktı


2021 yılı, Mercedes-Benz'in SL Serisi'ni tekrar canlandırdığı yıl olarak tarihe geçecek. Yeni nesil modeli tepeden tırnağa yenileyerek karşımıza çıkaracak olan marka, prototiplerin üzerindeki kamuflajları da yavaş yavaş kaldırmaya başlayarak görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

Uzun süredir casuslarımız tarafından yakalanan yeni SL Serisi test araçları artık sahte paneller ve yoğun kamuflajlara sahip değil. Üretim gövdesinin üzerinde ince bir kamuflaj bulunduran test araçları, bize tasarımları hakkında çok daha fazla fikir veriyor.

Örneğin ön kısımda ızgaranın büyük bir kısmını görme şansımız oluyor. Aynı şekilde tamponun altında bulunan difizör de kamuflajdan kurtularak karşımıza çıkan detaylar arasında. Arka kısımda bulunan ve gözlerimizi yanıltmak için kullanılan sahte spoiler kaldırılmış. Bu değişimin,  SL Serisi'ne çok daha pürüzsüz bir görünüm kazandırdığı da ortada.

Yeni SL Serisi'nin orijinal 300 SL'i taban alacağını daha önce pek çok kez sizlerle paylaştık. Bu tasarımı modern güç üniteleri ve sürüş teknolojileri ile birleştirecek olan model ailesi, AMG'nin resmi olarak üretimine katıldığı ilk otomobil olarak da Mercedes tarihine adını altın harflerle yazdıracak. Pek çok AMG logolu motora kavuşacağı söylenen araç, plug-in hibrit türevine de merhaba diyecek.

Mercedes SL 2021 Aracının, fotoğrafları görücüye çıktı

Adının SL73e 4MATIC+ olacağını düşündüğümüz bu model, çift turbolu bir V8 ile elektrikli bir güç ünitesini kombine edecek. Toplam gücü 800 bg'i aşacağı iddia edilen bu ünite tam 1.000 Nm tork çıkışı da sağlayacak. Hibrit modelin hemen altında bulunacak SL63 ise sadece içten yanmalı motor kullanarak 620 bg güç elde edebilecek.

Mercedes SL 2021 Aracının, fotoğrafları görücüye çıktı

Şimdilik çıkacağı tarih hakkında net bir şey söylemek oldukça zor. Fakat yeni SL Serisi'ni yılın ortalarında görmeyi hedeliyoruzPaylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
İşte Toyota 2021 modellerinin fiyat listesi
Tümünü görüntüle