alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Lexus, henüz iki gün önce LF-Z Electrified adını verdiği elektrikli konseptini tanıtarak bizleri, markanın geleceği hakkında bilgilendirdi Lexus, henüz iki gün önce LF-Z Electrified adını verdiği elektrikli konseptini tanıtarak bizleri, markanın geleceği hakkında bilgilendirdi
Oto Dünyası Nisan 2, 2021

Lexus, henüz iki gün önce LF-Z Electrified adını verdiği elektrikli konseptini tanıtarak bizleri, markanın geleceği hakkında bilgilendirdi


2025 yılında Lexus'un yeni nesil bir LC500 modeli ile karşımıza çıkacak. Bu modelin elektrik desteği ile gelmesi bekleniyor fakat güç ünitesi henüz kesinleşmiş değil.

Lexus henüz iki gün önce LF-Z Electrified adını verdiği elektrikli konseptini tanıtarak bizleri, markanın geleceği hakkında bilgilendirdi. Japon marka önümüzdeki yıllarda crossover ve SUV odaklı modeller çıkartacak olsa da elektrikli otomobil dünyası, Toyota'nın premium markasının spor modellerini bitirmeyecek.

Yani LC500, Lexus'un son "halo" spor otomobili olmayacak. 2025 yılında Lexus'un yeni nesil bir LC500 modeli ile karşımıza çıkacak. Bu modelin elektrik desteği ile gelmesi bekleniyor fakat güç ünitesi henüz kesinleşmiş değil.

Lexus LF-Z Electrified 76 Fotoğraflar  

Autocar'a konuşan yönetici Hiroo Togashi: "Kullanıcılarımız, daha keskin bağ kurabilecekleri otomobiller istiyorlar. Gelecekte bunu yapabileceğimiz en rahat segment, spor otomobil segmenti olacak. Şimdilik detaya giremem fakat 2025 itibariyle böyle bir araç üzerinde çalışacağız."

LF-Z Electrified ile birlikte yeni elektrikli AWD sistemini gözler önüne seren Lexus, yeni bir "sürüş tecrübesi" yaratmaya çalıştığını da ifade etmişti. Bu sistem ilerideki hibrit ve tamamen elektrikli modellerde kullanılacak. Bu sistemi en iyi şekilde kullanan yüksek güçlü bir LC500'ün hayali bile yüzümüzde gülümseme yaratıyor.

2025'ten itibaren her modelinin bir de elektrikli versiyonunu satışa sunacak olan Lexus, stratejisine sadık kalarak geleceğini sağlama alma niyetinde. Bakalım elektrikli gelecekte Lexus'un konumu ne denli değişecek?Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Renault Zoe, Tesla Model 3'ü Avrupa'nın en çok satan EV'si olarak gölgede bıraktı
Tümünü görüntüle