alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Land Rover, 2030 yılından itibaren satışlarının %60'ının sıfır emisyonlu araçlardan oluşacağını tahmin ediyor Land Rover, 2030 yılından itibaren satışlarının %60'ının sıfır emisyonlu araçlardan oluşacağını tahmin ediyor
Oto Dünyası Şubat 16, 2021

Land Rover, 2030 yılından itibaren satışlarının %60'ının sıfır emisyonlu araçlardan oluşacağını tahmin ediyor


Land Rover da yakında elektrikli bir markaya dönüşebilir!

İngiliz SUV üreticisi Land Rover, bazı modellerinde hibrit ve plug-in hibrit motor seçenekleri sunuyor olsa da henüz tamamen elektrikli bir model ortaya koymuş değil. Fakat yapılan açıklama ile firmanın ilk tamamen elektrikli modelinin 2024 yılında geleceği belirtildi.

Ayrıca, Jaguar Land Rover firmasının 2039 yılından itibaren sıfır karbon emisyonlu bir firma hâline geleceği de açıklanan bilgiler arasında yer aldı. Jaguar ve Land Rover'ın birer elektrikli markaya dönüşme planına ise Reimagine ismi verilmiş. Bunlara ek olarak Jaguar da 2025 yılından itibaren tamamen elektrikli bir markaya dönüşmeyi planladığını eşzamanlı olarak açıkladı.

Land Rover, 2030 yılından itibaren satışlarının %60'ının sıfır emisyonlu araçlardan oluşacağını tahmin ediyor. Firma, gelecek modellerinde MLA ve EMA kısaltmalı iki adet platformu kullanacağını da belirtiyor.

Fakat şu noktada, ilk tamamen elektrikli Land Rover'ın nasıl bir model olacağını henüz bilmiyoruz. Geçtiğimiz aylarda, yakın zaman içinde tamamen elektrikli bir Range Rover göreceğimiz söylentileri ortada dolaşıyordu. Land Rover'ın açıklamalarına bakarsak bu söylentilerin boşa çıktığını söyleyebiliriz. Çünkü böyle bir aracın gelişi için henüz 3 yıl var.

Ayrıca bizim tahminimizi soracak olursanız, Range Rover Evoque modeli bu konuda ağır basıyor diyebiliriz. Çünkü Evoque, firmanın şu ana kadarki en şehirli modeli ve elektrikli olmak için gayet uygun bir yapıya sahip.

Kaynak: Land RoverPaylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Continental, çözüm olarak yeni HL yük endeksli binek lastiğini üretti
Tümünü görüntüle