alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Lamborghini'nin Huracan ailesine güle güle hediyesi olan STO, modelin en performanslı versiyonlarından biri olacak Lamborghini'nin Huracan ailesine güle güle hediyesi olan STO, modelin en performanslı versiyonlarından biri olacak
Oto Dünyası Şubat 15, 2021

Lamborghini'nin Huracan ailesine güle güle hediyesi olan STO, modelin en performanslı versiyonlarından biri olacak


Bahar aylarında teslimatlar başlayacak.

Lamborghini'nin Huracan ailesine "güle güle hediyesi" olan STO, modelin en performanslı versiyonlarından biri olacak. Artık aracı gizlemek konusunda da ısrarcı olmayan İtalyan mühendisler, modelin kapısında taşıdığı STO logosunu kapatmakla bile uğraşmamış. İlk teslimatları 2021 yılında başlayacak olan aracın son pist testleri tüm hızıyla devam ediyor.

Huracan STO, Huracan Super Trofeo isimli yarış otomobillerinin yol versiyonu olacak. İtalyan üretici bu özel versiyon ile, Supertrofeo'nun Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'ndaki başarılarını da onurlandırmış olacak.

Tabii ki bu durum, üreticinin yarışlardan kazandığı tüm tecrübeyi "STO" takısını taşıyan modele aktaracağı anlamına geliyor. Oldukça özel olacak bu model, üreticinin yarış otomobilleri ve hiper otomobiller üzerinde olan birikimlerini tek potada harmanlayacak.

Huracan STO'nun 5.2 litrelik atmosferik V10 motoru taşıyacağı biliniyor. 640 bg güç ve 565 Nm tork üretebilen bu motoru dizginlemek için ise Formula 1 araçlarında kullanılan Brembo markalı frenler kullanılacak. Brembo CCM-R olarak bilinen bu karbon seramik frenler, aracın en iyi duruş performansını sergilemesine yardımcı olacak.

 

lamborghini sian fkp 37 frankfurt 

STO'nun yenilenen güç ünitesi ve karbon fiber aerodinamik parçaları direkt olarak Huracan Super Trofeo modellerinden geliyor. Sınırlı sayıda satılacak olan model, yılların yarış birikimini asfalt üzerine taşıyacak.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Volkswagen açıkladı: Cezalar yüksek
Tümünü görüntüle