alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Küresel üretim kıtlığı: Audi, üretim yavaşladıkça 10.000 personel işten çıkarılıyor Küresel üretim kıtlığı: Audi, üretim yavaşladıkça 10.000 personel işten çıkarılıyor
Haberler Ocak 19, 2021

Küresel üretim kıtlığı: Audi, üretim yavaşladıkça 10.000 personel işten çıkarılıyor


Küresel bir yarı iletken bilgisayar çipi kıtlığı otomotiv tedarik zincirini sekteye uğratmaya devam ediyor ve Audi'nin patronu şimdi sorunun büyük üretim eksiklikleri ve 10.000'den fazla personelin çıkacağını kabul ediyor.
Financial Times'a konuşan CEO Markus Duesmann, sorunun "kriz sonrası bir kriz" olduğunu ve üretim hatlarını 2021'in ilk çeyreğinde 10.000'e kadar daha az Audi modelinin üretilebileceği noktaya kadar yavaşlatmaya zorladığını söyledi. 

Modern bilgi-eğlence sistemleri, sürücü yardımcıları ve çeşitli elektrikli bileşenler için çok önemli bir bileşen olan yarı iletkenler, oyun konsolları, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler dahil olmak üzere tüketici elektroniği cihazlarının pandemi kaynaklı popülaritesi nedeniyle özellikle yüksek talep görmektedir. Bu, 2020'nin son üç ayında tahminleri aşan yeni otomobil talebindeki artışla birleşti. Bu, üreticilerin ve tedarikçilerin geç verilen siparişlerle hazırlıksız yakalandığı ve yonga üretiminde uzun teslimat sürelerinin birkaç haftalık gecikmeler anlamına gelebileceği anlamına geliyordu. 
Honda,  Swindon'daki Civic fabrikasında , bileşen eksikliği nedeniyle önümüzdeki hafta üretimi durdurdu - markanın İngiltere üretim hattı, iki ay içinde üçüncü kez tedarik darboğazları nedeniyle durmaya zorlandı. Şu anda 22 Ocak Cuma günü üretime yeniden başlamayı planlıyor.
Toyota'nın Çin üretim hatları da geçen hafta vuruldu, Audi ve Volkswagen'in  ise  kıtlık nedeniyle yaklaşık 19.000 Alman işçisinin çalışma saatlerini azalttığı bildirildi. Toplamda, tüm VW Grubunun bu çeyrekte 100.000'e kadar daha az araç üretebileceği tahmin ediliyor. 
Bir VW sözcüsü Autocar'a şunları söyledi: "Şu ana kadar, eksiklikleri en aza indirmek için tedarikçilerimizle yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettiğimiz için tam hacim etkisini ölçmedik. Ancak, sonuçların en azından ilk çeyrekte devam etmesini ve potansiyel olarak devam etmesini bekliyoruz. yıl içinde kaybedilen hacmi kurtarmak.
"Uğraştığımız bir diğer konu da Covid-19 salgınının ikinci dalgası ve bunun sadece üretim operasyonlarımızı değil, aynı zamanda çok önemli tedarik zincirini de nasıl etkilediği. Çalışanların veya tedarikçi personelin korunduğu veya hastalandığı durumlarda, bu tabii ki ortaya çıkıyor. üretkenlik ve tedarik üzerinde baskı altında - tabii ki asıl odak noktamız kendimizi ve tedarikçilerimizin personelini korumaktır.
"İngiltere'deki birçok şirket gibi, Brexit için de kısa vadeli lojistik sorunlarının karşılanması için ülkede sağlıklı miktarda stok bulundurmak da dahil olmak üzere yoğun hazırlıklar yaptık."
Bu arada ABD'de,  Ford'un  Louisville, Kentucky'deki fabrikası, üreticinin Escape ve Lincoln Corsair modellerinin üretimini durdurmak zorunda kalması nedeniyle geçen hafta atıldı. Fiat Chrysler Automobiles, Meksika ve Brampton, Kanada'daki fabrikalarında benzer önlemler aldı.
Bloomberg'e göre , tüketici elektroniği üreticileri, otomobil üreticilerinden daha yüksek sipariş verdikleri için yarı iletken üreticileri için daha değerli müşterilerdir. Her yıl, 10 milyondan az arabaya kıyasla bir milyar akıllı telefonun üretildiğini tahmin ediyor.  

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Bentley, 2020 yılındaki satış rekoru
Tümünü görüntüle