alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Kadınların kazalarda yaralanma riski, erkeklere oranla daha fazla Kadınların kazalarda yaralanma riski, erkeklere oranla daha fazla
Tavsiyeler Şubat 12, 2021

Kadınların kazalarda yaralanma riski, erkeklere oranla daha fazla


Nedeni ise sizi şaşırtacak.

Bugün arabalar her zamankinden daha güvenli. Sürücü ve yolcu güvenliğini ön planda tutmaya başlayan üreticiler, kısmen otonom sistemlerle bizi en tehlikeli kazalardan ayırmaya çalışıyor. Otomobillerimiz ne kadar güvenli olursa olsun, insan kaynaklı kazalar hala trafik için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

Ulusal bir araştırmaya göre ABD Yol Güvenliği Sigorta Enstitüsü, bu kazaların bir sonucu olarak kadınların erkeklerden daha yüksek yaralanma riski altında olduğunu buldu. Rapora göre ciddi kazalarda kadın ölüm oranı% 20 ile% 28 arasında değişiyor. Kazalarda yaralanma yüzdesi yüzde 37 ile 73 arasındadır. Ancak bu derecelerin arkasında ilginç bir neden var.

Yol Güvenliği Sigortası Enstitüsü müdürü Jessica Jermikian'a göre birinci sebep, kadınların daha küçük ve daha hafif arabaları tercih etmeleridir. Bu nedenle ikincil araç kullanmak özellikle kadınlar için ölümcüldür. Büyük kaza oranı Örneğin, erkeklerin% 20'si ağır bir işten kaza geçirdiğini söylerken,% 5'i kadın dedi.

IHS'ye göre kadınlar, kazalarda erkeklerden yaklaşık iki buçuk kat daha fazla diz ve bacak yaralanmasından muzdariptir.

Dönüştürme mümkün değilPaylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Araba kış bakımı nasıl yapılır?
Tümünü görüntüle