alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Jaguar Classic, Le Mans ödüllü C-Type'ı yeniden üretime sokuyor Jaguar Classic, Le Mans ödüllü C-Type'ı yeniden üretime sokuyor
İlginç Bilgiler Ocak 28, 2021

Jaguar Classic, Le Mans ödüllü C-Type'ı yeniden üretime sokuyor


Jaguar'ın Klasik bölünme sekiz aslına sadık kalınarak bir çalışma ile seminal C tipi spor arabanın 70 yıldönümü olacak devamı arabalar . 

Daha sonra E-Type, XJ13 ve XJS'yi yazacak olan Merhum Malcolm Sayer tarafından tasarlanan C-Type, Jaguar'ın en başarılı yarış arabalarından biri olarak kabul edildi.

1951'de ve yine 1953'te Le Mans 24 Hours yarışını kazandı, ayrıca Mille Miglia, 12 Hours of Reims ve diğer çeşitli ulusal ve uluslararası spor otomobil etkinliklerinde başarı elde etti. C-Type Continuation, 1953 Le Mans ödüllü teknik özelliklere göre elle üretilecek, yani dört tekerleğin hepsinde disk frenlere sahip olacak - bu, Jaguar tarafından Dunlop ile ortaklaşa geliştirilen, çağının öncü bir özelliği. Bu, Jaguar'ın disk frenli bir C-Type'ı doğrudan sattığı ilk kez olacak, orijinal arabaların hepsi fabrikadan kampanalarla ayrılmış durumda.

Güç, toplam 220 bg'lik bir çıktı için üç periyotta doğru Weber 40DC03 karbüratör tarafından beslenen 3.4 litrelik sıralı altı motordan gelecek. Rekreasyonun orijinalin 965 kg boş ağırlığıyla büyük olasılıkla eşleşeceği göz önüne alındığında, 8.0 saniyenin biraz üzerinde 0-100 km / s zaman ve 150 mil / saat'e yaklaşan en yüksek hız bekleyin. 

Lightweight E-Type, XKSS ve D-Type'ın benzer şekilde tasarlanmış devamlılıklarını üretme deneyimine dayanan Jaguar Classic, şeklini ve boyutlarını tam olarak çoğaltmak için orijinal bir arabanın dijital taramalarının yanı sıra arşiv malzemelerini kullanıyor. 

Sayer'in kendisi tarafından tutulan orijinal kayıtların yanı sıra saygın mühendisler Lofty England, Norman Dewis ve William Heynes'ın eseri etkilediği söyleniyor. 

Tarama süreci aynı zamanda Jaguar Classic'in ilk kez C-Type alıcılarına kişiselleştirme sürecine yardımcı olmak için otomobillerinin dijital bir görüntüsünü sunabileceği anlamına geliyor. Her biri, orijinal yuvarlak renkler ve mevcut rozetlerle birlikte 12 orijinal renk şeması arasından seçilebilir. 

Devamlar tarihi yarışlar için uygun olacak ve bu nedenle FIA ​​sertifikalı bir koşum sistemi ve roll bar ile donatılabilecek.

Serinin 2022'de planlanan tamamlanması üzerine sekiz devam arabasının tümü için özel bir yarış etkinliği sahnelenecek. 

Jaguar Classic'in direktörü Dan Pink şunları söyledi: “Tarihin en beğenilen yarış sürücülerinden bazıları tarafından yönlendirilen C-Type, Jaguar'ın dayanıklılık yarışlarındaki başarısının temellerini attı ve tasarım ve mühendislik yeniliği ile eş anlamlıdır.

"Yetmiş yıl sonra Jaguar Classic, geleneksel beceriler ve rakipsiz uzmanlığın yanı sıra üretim teknolojisindeki en son yenilikleri kullanarak bu efsanevi otomobili yeni nesil meraklıların keyfini çıkarması için yeniden sunmaktan gurur duyuyor."
İsveç Yüksek Mahkemesinin Fikri Mülkiyet Bölümü tarafından verilen bir kararın ardından Jaguar Land Rover, "bir aracın tasarımına yönelik yaratıcı girdinin aşağıdaki gibi diğer işlerinkiyle karşılaştırılabilir olabileceği temelinde C-Tipi için telif hakkı koruması sağladı. heykeller, resimler veya müzik ". 
 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Fiat 500 serisi 2021 için İngiltere'de yenilendi
Tümünü görüntüle