alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Intercity Sürüş Akademisi, karlı günlerde yola çıkacak sürücüleri uyarıyor. Intercity Sürüş Akademisi, karlı günlerde yola çıkacak sürücüleri uyarıyor.
Oto Dünyası Şubat 13, 2021

Intercity Sürüş Akademisi, karlı günlerde yola çıkacak sürücüleri uyarıyor.


Intercity Sürüş Akademisi, karlı günlerde yola çıkacak sürücüleri uyarıyor.

Türk vatandaşları, karın kısmi kar yağışından daha verimli olmasını beklediklerinden, sürücülerin daha dikkatli olması gerekiyor Şehirlerarası Sürüş Akademisi, araçların zorlu hava koşullarına hazırlıklı olması konusunda ısrar etti. son derece zordur.

Sürücüler, karda ve soğuk havalarda araçlarında kış lastiği kullanmaları gerektiğini söyledi. Şehirlerarası Akademi Başkanı Otku Uzunoğlu, aracın uygun iklimlendirme, silme suyu kontrolü ve kar zincirleri için hazırlanması gerektiğini söyledi.

Uzunoğlu: 'Sürücülerin de her zamankinden daha dikkatli olması gerekiyor. Bu zorlu hava koşullarında takip mesafesi, hız kontrolü ve çevre kontrolü gibi konular büyük önem taşımaktadır. Böylesine zor hava koşullarında kazalardan kaçınmak bize düşüyor. Bu nedenle tüm sürücülerin yetkili makam ve uzmanların uyarılarını takip etmesini ve güvenli bir şekilde seyahat etmesini istiyoruz. bahsedilen.

Sürüşten önce bilinmesi gerekenler:

Araçlarda kış lastikleri yoksa kesinlikle yola çıkılmamalı. Araçların lastik basıncı kesinlikle indirilmemeli, lastik basıncı depo kapağının içinde veya sürücü kapısının eşiğinde bulunan etikete göre ayarlanmalı. Silecek suyunun donma riskine karşın antifriz ekletilmeli. Araçta mutlaka kar zinciri bulundurulmalı ve takım söküm işlemi daha önce denenmiş olmalıdır.

Karda araç kullanırken dikkat edilmesi gerekenler:

Ani hızlanma, ani dönüş ve ani yavaşlamalardan kaçınılmalıdır. Mümkün olan en düşük hızlarda sürüş yapılmalıdır. Ani frenlemelerden kesinlikle kaçınılmalı, takip mesafesi en az 6 saniye olarak ayarlanmalıdır. Araç kliması, iç sirkülasyon modunda çalıştırılmamalı, taze hava modunda ön cama ayarlı şekilde açılmalıdır. Arka cam rezistansı aktif olmalı, varsa ayna ısıtmaları görüş güvenliği açısından mutlaka açık olmalıdır. Araç manuel şanzımanlı ise, kalkışlarda ikinci vites kullanılmalıdır.

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Avrupa'da 2020 yılının en çok satan otomobili bilin bakalım kim oldu
Tümünü görüntüle