alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
İkinci El Temiz Araba Almanın Püf Noktaları İkinci El Temiz Araba Almanın Püf Noktaları
Tavsiyeler Aralık 30, 2020

İkinci El Temiz Araba Almanın Püf Noktaları


Söz konusu 2. el arabaysa elbette bu sorular daha önemli hale gelir.

Peki, ister sahibinden oto şeklinde ister internet üzerinden verilen ikinci el otomobil ilanları olsun, satışa çıkarılan arabaların temiz olup olmadıklarını anlamak için hangi özelliklerine bakmalıyız?

Ne Kadar Hırpalanmış?

Yani aslında araba hasarlı mı, ezilmiş, kırılmış kısımları var mı, bunlar zaten ilk etapta göze çarpacak şeylerden. Mesela kaporta parçaları simetrik değilse, muhtemelen kaza gerçekleşmiş ve kaporta hasarı olmuştur. İnternetten verilen ilanlarda ikinci el otomobilin her yönden çekilen fotoğraflarının olması bu yüzden çok önemli.

Motoru Sağlam mı?

İkinci el oto satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de elbette motorun durumu. Motorun kirden, tozdan, yağdan arınmış, temiz ve sağlam olması gerekir.

Lastikler Formunda mı?

Lastiklerin inik ya da yıpranmış olmaları, araç bakımına önem verilmediğini gösterir. Açılarının çok fazla içe ya da dışa dönük olması ise aracı satın aldığınızda lastiklerini değiştirmeniz gerekeceği anlamına gelir.

Parçaları Orijinal mi?

Parçalarının değiştirilmiş olması arabanın değerini düşürür. Hele de parçalar orijinal değilse o araba temiz bir araba sayılmaz.

Boyanmış mı?

Bazı ikinci el otomobillere bakar, yepyeni, parlak ve canlı görüntüleri nedeniyle onları temiz sanabilirsiniz. Ama aslında sırf makyaj amaçlı boyanmış olabilirler. Bunu anlamanın yolu, kapıyı açıp içerideki boya rengi ile dışarıdakini karşılaştırmaktır.Herkes Otomobil Uzmanı Olabilir mi?

Elbette hayır. Tüm bu özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor; fakat motordan, lastiklerden ya da parçaların değiştirilip değiştirilmediğinden anlamıyor olabilirsiniz. İşte burada devreye ekspertiz raporu giriyor.

İkinci el otomobil alırken güvenli platformları seçmeniz, araçların test sürüşlerinin yapılmış ve oto ekspertiz raporlarıyla sunuluyor olması bu yüzden çok önemli. Bakımları yetkili servisler tarafından yapılmış  sıfır gibi temiz arabalar almanızı sağlayan  alicibul.com ile kafanızdaki tüm soru işaretlerini en detaylı şekilde cevaplamanızı sağlıyor
 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Yeni nesil Volkswagen Caddy Şubat'ta Türkiye'ye gelecek
Tümünü görüntüle