alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
İkinci el araçların fiyatı düştü mü?Araç satın almayı düşünenler ne yapmalı? İkinci el araçların fiyatı düştü mü?Araç satın almayı düşünenler ne yapmalı?
Haberler Ocak 27, 2021

İkinci el araçların fiyatı düştü mü?Araç satın almayı düşünenler ne yapmalı?


Motorlu Taşıt Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, 2020 yılında hastalık nedeniyle piyasa aracı eksikliğinin aksamasına bağlı olarak iki elden talepte önemli bir artış olduğunu ancak rakamların geri geldiğini hatırlattı. Ekim, "Fiyatlarda düşüş devam ediyor, şimdi diğer araçların fiyatlarının yüzde 15 geri döndüğünü söyleyebiliriz. "

2020 yılında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen otomobil sektörünün de 9 milyon adedi aşan satışlarda büyüdüğü ancak Ekim ayında pazar düşüşünün yaşandığı ve bu durumun Ocak ayında da devam ettiği ifade edilen Erkoç, ' Bulaşıcı Hastalık, genellikle bireysel sürücüler tarafından kullanılır. 2020 yılında otomobil pazarındaki belirsizlik nedeniyle eski otomobillere olan talep arttı, ancak Ekim'den bu yana eski otomobil pazarında önemli bir düşüş oldu. 64 Aralık'ta. Çıkarılan araçların yüzde 2'si araç olup 544. 583 adettir. Geçen yılın aynı ayına göre bu rakam 1 milyon 22 bin 892 olarak teyit edilmiştir. Hatta 2016'dan bu yana en düşük aylık satışlar Aralık 2020'de gerçekleşmiştir. Fiyatlar nedeniyle geri geliyor, şimdi ikinci beşinci vatandaşımızın fiyatlarında yüzde 15'e varan indirim var ve bir araba satın almak istedim. Fırsatı yakalayabilirsiniz, böylece arabanızı satın almak için doğru zamanda indik. "

"ARTAN TALEP FİYATI ARTTIRABİLİR"

Ayrıca, Aralık ayında satışlarda yaşanan bu keskin düşüş, potansiyel alıcıların beklentilerinin bir göstergesidir. Olası aksaklıklar ikinci el araç fiyatlarına yansıyacaktır. "

"Fiyatlar dengeyi bulacak"

DOD Satış Müdürü Erol Gündoğan, 2020 yılında kullanılmış otomobil pazarının aktif, son derece rekabetçi ve aynı zamanda son derece istikrarsız bir ortam olduğunu belirterek, kullanılmış otomobil pazarının 2020'deki seyrini ve 2021 için piyasa beklentilerini anlattı. 


 

"YIL İÇİNDE KAYITLI HIZLI PAZAR"

Erol Gündoğan, gördüğü hemen her gelişmeden doğrudan etkilenen ana sektörlerden biri olan ikinci el pazarının 2020'de hızla başladığını belirterek, "Ocak-Şubat döneminde 1 milyon 240 bin adetlik satış ile büyüme görüldü 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 69'luk bir büyüme yaşandı. İlk çeyrek sonunda 742 milyon adetlik yüzde 46 büyüme sağlandı. "

Pazarın yıl içinde öngörülemeyen ve istikrarsız bir büyüme kaydettiğini vurgulayan Gandhian, 'Bağışlamanın etkisini göstermeye başladığında yaşanan durgunluk, geçen yılın ekonomik paketi geçen yılın aynı ayına göre 93 oranında arttı. Değiştirildi. Haziran. Bu, bir önceki aya göre yüzde 103 artış anlamına geliyor. "

"Fırsat genişler, fiyatlar yükselir"

Errol Gandoin, haziran-eylül ayları arasında yetersiz sıfır kilometreli araç tedariği nedeniyle kullanılmış arabalara olan talebin arttığını belirterek, "Bu durum fahiş fiyatlara yol açtı. Ortalama fiyatı 35 olan modeller vardı. Yüzde arttı. İkinci el araç fiyatlarındaki artışı etkileyen ÖTV yönetmeliği bu dönemde kabul edildi. Tüm bu gelişmelere rağmen 2020 Ocak-Aralık arasında 6. 477. 155 aracın kendi Elinde değiştiğini ve 2019'a göre% 4 artış gördüğünü söyledi. 

"2021 düşen fiyatlarla başlar"

2020'de 35'e ulaşan faiz artışının 2021'de gerilemeye başladığına işaret eden Gandogan, "Şu anda fiyatlarda% 10-12'lik bir düşüş olduğunu söyleyebiliriz. Etkileri olarak gerçek değerlerini bulacaklar. Hastalık azaldı ve 2021 otomobil modelleri piyasaya çıktı, ancak bu noktadan sonra büyük bir fiyat değişikliği beklemiyoruz. "

"Yönetmelikler standart hale gelecek"

Errol Gandogan, Şubat 2018'de yayımlanan Kullanılmış Araç Pazarı ve Ticari Faaliyetlerin Düzenlenmesine İlişkin Yönetmeliğin artık tam olarak uygulandığını belirterek, 'Bu düzenlemeler, kullanılmış araç alım satımı ile ilgili hizmetlerin kalitesini artırıyor. Uzmanlık ve garanti gibi araç düzenleme yükümlülükleri, DoD olarak yıllardır müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin bir parçasıydı. Sektörde hizmet iadesi düzenlemesi ile aynı sektöre müşteri faydaları genişleyecek bu sektördeki rekabet gücü ve kullanılmış cihazların güvenilir bir ortamda faydaları. "

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Kış lastikleri: satın almalı mıyım?
Tümünü görüntüle