alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
İhaleden araba almak İhaleden araba almak
Tavsiyeler Ocak 20, 2021

İhaleden araba almak


İhaleden araba satın alırken gözünüz korkabilir, bu yüzden gitmeden önce bilmeniz gereken her şey, önde gelen iki ihale sistemlerinden gelen girdilerle burada.

İhale firması Borusan Manheim  , bir ihalede  teklif vermeye gitmeden önce, önce sadece bir seyirci olarak katılmanızı tavsiye ediyor.
Satın alma niyetiyle değil, süreci öğrenmek ve ihale salonunun karmaşasına aşina olmak için gidin, böylece gitmeye ve satın almaya hazır olduğunuzda, deneyimden bunalmayacaksınız.

Manheim , belirli kelimelerin, cümlelerin ve kısaltmaların sıklıkla kullanıldığını ve bu nedenle  açık artırmalara aşina değillerse yeni olanların kafasını karıştırabileceğini söylüyor.2. Kaydolmanız gerekiyor mu?

Türkiye'de, genellikle ihale sistemlerinde online ve canlı olarak açık arttırmalar yapılıyor.Online olan açık arttırma sistemlerinde ihaleye girmeden önce hesabınızda depozit bulundurmanız gerekiyor.Eğer araca sizden yüksek teklif veren birisi çıkarsa,sizin yatırdığınız ödeme hesabınıza geri aktarılıyor.

Bir araç için yapılan teklif başarılı olursa, depozito aracın tam ödemesi için kullanılabilir. Satış sırasında hiçbir araç satın alınmazsa, satış sonunda talep üzerine depozito iade edilecektir.

Ayrıca Manheim'da bir araç satın almadan önce fotoğraflı kimlik belgesi ve adres kanıtı göstermeniz gerekecek, bu nedenle yanınızda bulundurduğunuzdan emin olun.

3. En iyi teklifi nasıl elde ederim?

Ürününüzü, hangi özel model veya tipte bir araba istediğinizi ve ne kadar harcamak istediğinizi bildiğinizden emin olun.

Ardından, kullanılan tipik değerleri araştırın ve size ne kadara mal olabileceğini öğrenin. Bu şekilde, ilgilendiğiniz arabanın bir pazarlık olup olmadığını hesaplayabilirsiniz

Bir ihale başlamadan bir kaç gün öncesinde, arabaya ait tüm fotoğraflar yayınlanır,ekspertiz durumları altlarına yazılır.Böylece doğru aracı alıp almadığınıza emin olabilirsiniz.

4. Arabalar muayene ediliyor mu?

İcra satışı olan araçlarda muayene genelde olmuyor.Aldığınız zaman muayeneyi sizin yaptırmanız gerekiyor.Online satışlarda icraya ait olmayan filo satışları yapan platformlarda genelde aracın muayenesi oluyor ve kolaylıkla satış süreci tamamlanabiliyor.
 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Renault, eski model araçlarını elektrikli olarak piyasaya geri çıkarabilir
Tümünü görüntüle