alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Hyundai Santa Cruz Küçük Pikap 2021 üretimini tamamlayıp testlere çıktı Hyundai Santa Cruz Küçük Pikap 2021 üretimini tamamlayıp testlere çıktı
Oto Dünyası Şubat 18, 2021

Hyundai Santa Cruz Küçük Pikap 2021 üretimini tamamlayıp testlere çıktı


Hyundai'ın yeni pickup modeli Santa Cruz, uzunca bir süredir test aşamasında.

Hyundai'ın yeni pickup modeli Santa Cruz, uzunca bir süredir test aşamasında. Yeni nesil Tucson'u taban alacak kompakt model bir kez daha casuslarımızın kadrajlarına takılarak karşımıza çıktı.

Finlandiya'da bulunan donmuş bir gölün üstünde test edilen Santa Cruz prototipleri artık son test aşamasında. Hyundai mühendisleri aracı ısrarla gizlemeye devam ediyor olsa da kamuflajların ardından yeni Tucson'un çarpıcı tasarım detaylarının bizleri karşılamasını bekliyoruz.Buna rağmen aracın kasasının oldukça küçük olduğu görülebiliyor.

Hyundai Santa Cruz 2021

Hyundai'ın Amerika'nın Alabama eyaletinde bulunan tesisinde üretime geçecek olan Santa Cruz, her an karşımıza çıkabilir. Tucson'dan alınmış yan aynaları ve sunroof'u ile dikkat çeken modelin yakın zamanda tanıtılmasını bekliyoruz.

İlk kez 2015 yılında bir konsept olarak tanıtılan model yaklaşık 6 sene içerisinde son haline gelmeyi başardı. Tanıtıldığı dönemde "suicide" adı verilen çapraz açılan kapılara sahip olan konsept, o günden bugüne büyük değişimler yaşadı.

Eğer Güney Koreli markanın başka bir planı yoksa Santa Cruz'un motor seçeneklerinin de Tucson'dan alınacağına inanıyoruz. Bu noktada Santa Cruz'un bir ağır iş aracı olmayacağını ve ailelere hitap eden bir pickup olacağını da belirtmek gerek. Boyutları, yapısı ve hedef kitlesi göze alındığında aracın Honda Ridgeline ve Ford Maverick gibi isimlerle yarışacağını söylemek mümkün.

Yıl içerisinde üretime geçecek model kısa süre içerisinde tanıtılabilir.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Audi elektrikli otomobil açıklaması yapıyor
Tümünü görüntüle