alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Honda'nın Avrupa'daki son benzinli arabası Civic Type R olacak Honda'nın Avrupa'daki son benzinli arabası Civic Type R olacak
Haberler Ocak 13, 2021

Honda'nın Avrupa'daki son benzinli arabası Civic Type R olacak


Avrupa, otomotiv sektörü için dünya genelindeki en kısıtlayıcı emisyon kurallarına sahip. Bu sebepten ötürü son yıllarda 1.0 litrelik 3 silindirli motora sahip çok sayıda otomobili Avrupa'da satışta görüyoruz. Motor hacmi küçültme ve silindir sayısı azaltma çalışmalarına ek olarak markalar, araçları elektrik motorlarıyla destekleyerek de emisyon değerlerini kısmaya çalışıyorlar. Honda da bu markalardan birisi.

Honda, daha önceden yaptığı açıklama ile 2022 yılından itibaren Avrupa'daki ürün gamındaki tüm modellerinde elektrikli seçenekler sunacağını açıklamıştı. Autocar adlı otomobil medyasının yeni haberine göre de Honda'nın tamamen benzinli (hibrit veya elektrikli seçeneği bulunmayan) son modeli yeni nesil Civic Type R olacak.
Autocar adlı kaynağın bu iddiası aslında ilginç. Çünkü son söylentiler, yeni Civic Type R'ın hibrit motor ve 4 tekerden çekiş sistemi kombinasyonuyla geleceğini iddia ediyordu. Autocar ise bu aracın 2.0 litrelik turbo benzinli motor ile geleceğini ve mevcut Civic Type R'a göre biraz daha fazla güç üreteceğini söylüyor. 
Autocar'ın haberinin devamına baktığımızda da aracın tork eğrisinin de daha başarılı hâle geleceğinin, bunun turboşarj tepki süresinin geliştirilmesi ile gerçekleşeceğinin söylendiğini görüyoruz. Ayrıca Honda, yeni Civic Type R'ın yine manuel şanzıman ile geleceğini de açıklamıştı. Yeni Civic'in hatchback ve Type R versiyonlarını henüz görmediğimizi, hatta sedan versiyonunu da sadece bir prototip olarak gördüğümüzü de belirtmiş olalım.



Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Porsche Taycan, Pirelli Elect lastiklerini kullanan ilk araç ünvanını kazandı
Tümünü görüntüle