alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
General Motors, içten yanmalı araçların bitiş tarihini haber verdi General Motors, içten yanmalı araçların bitiş tarihini haber verdi
Haberler Ocak 29, 2021

General Motors, içten yanmalı araçların bitiş tarihini haber verdi


General Motors da içten yanmalı motor çağının sona erdiğine inanarak marka kervanına katıldı. ABD'li üretici yerli motorlu taşıtlarının üretimini "sıfır emisyon" olarak durduracağı günü duyurdu. GM, 2040 yılına kadar otomotiv ve iş sektörlerindeki karbon ayak izini eski haline getirme çabasıyla fosil yakıtlarının 2035 modelini tamamlayacak. 

Araçların toplam karbon emisyonlarının% 75'ini oluşturduğunu söyleyen GM, 2025 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri'ndeki cirosunun% 40'ının elektrikli araçlar olacağını söylüyor. Bu oranın genel hedefi% 30'dur. 

GM, satılan elektrikli araçların şarj sorunu olmadığından emin olmak için EVgo ile ortaklık kurdu. 2025'e kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde 2. 700 hızlı şarj noktası inşa edilecek ve% 100 yenilenebilir enerji üretilecek. Bu arada, GM'nin reklamlarında "hafif araç" terimini vurguladığı unutulmamalıdır. Gördüğünüz gibi Silverado 2500 ve 3500 gibi ağır pikap modelleri 2035'ten sonra fosil yakıtlı motorları kullanmaya devam edebilir. 

General Motors ayrıca yatırımının yarısından fazlasının artık elektrikli araçlara ve bağımsız sürücülere harcanacağını duyurdu. Amerikan markası, elektrikli araç statüsünün herhangi bir savunmasında bir temsilciye sahip olmayı umuyor. 

Operasyonel açıdan GM, tüm üretim merkezlerinde yenilenebilir enerjiye geçmeyi planlıyor. ABD için hedef tarih 2030, küresel durum 2035 olacak. 

Tüketici Elektroniği Fuarı'nda yeni bir logo duyurusunun sunumunu desteklemek için atılan bu adımlar neticesinde, elektrikli ticari minibüs markası BrigtDrop  EUV (Elektrikli Yardımcı Araç) modeli Bolt piyasaya girecek. Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Hayallerin için yeniden tasarlandı.
Tümünü görüntüle