alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Fransa yeni yasası; eski aracını getirene bisiklet hediye ediyor Fransa yeni yasası; eski aracını getirene bisiklet hediye ediyor
İlginç Bilgiler Nisan 14, 2021

Fransa yeni yasası; eski aracını getirene bisiklet hediye ediyor


Fransa da bu teşvikleri sunan ülkeler arasında. Fakat yakın zamanda bu teşvikler, elektrikli bisiklet alımlarında da geçerli olacak..

Dünya çapında elektrikli otomobile ciddi bir dönüş var. Özellikle 2030 yılı, pek çok marka ve ülke için "içten yanmalı motora sahip otomobillere veda" anlamına geliyor. İşte bu değişime hazırlanan ülkelerden olan Fransa, sadece elektrikli otomobillere değil çevreci bisikletlere de çeşitli finansal yardımlar yapmak niyetinde.

Bildiğiniz üzere Avrupa'nın çok büyük bir bölümünde elektrikli otomobil satın alımları için teşvikler bulunuyor. Fransa da bu teşvikleri sunan ülkeler arasında. Fakat yakın zamanda bu teşvikler, elektrikli bisiklet alımlarında da geçerli olacak.

Automotive News Europe'un haberine göre Fransa hükümeti, 2.500 Euro değerinin üstündeki ikinci el araçları kullanıcılardan alarak onlara bir elektrikli bisiklet verecek. Şu anda bu teşvik planını yasalaştırmak üzerinde çalışan yetkililer, bu girişim ile eski içten yanmalı motora sahip araçları da tedavülden kaldırmayı amaçlıyor.

Fransa'nın planlamalarına göre 2030 yılında ülkenin emisyon salınımı yüzde 40 oranında azaltılacak. Resmi veriler, bu gerileme ile birlikte Fransa'nın 1990'lı yıllardaki emisyon rakamlarına ulaşabileceğini öngörüyor.

Eğer teklif yasalaşırsa, dünyada hurda araç karşılığında yeni bir elektrikli bisiklet veren tek devlet Fransa olacak. Fransız Bisiklet Kullanıcıları Federasyonu da bu kararı desteklediğini açıkladı.

 

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) için son gün yarın
Tümünü görüntüle