alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
FIAT 500X cabrio geliyor FIAT 500X cabrio geliyor
Haberler Ocak 10, 2021

FIAT 500X cabrio geliyor


FCA Grubu'nun İtalyan üyeleri 2021 içinde üç yeni SUV modeli tanıtacak. Bunlardan birisi Alfa Romeo'nun Stelvio modelinin küçük kardeşi olacak. Tonale adını taşıması beklenen kompakt crossover'a Maserati Levante'nin altına yerleşecek Grecale ile çok ilginç bir model daha eşlik edecek. FIAT 500X Cabrio!

Volkswagen T-Roc Cabriolet'ye rakip olarak planlanan 500X, FIAT'ın geçtiğimiz ay tedarikçileriyle yaptığı şirket içi toplantıda doğrulanmış ve bu bilgi, Automotive News Europe tarafından basına servis edildi. Habere göre FIAT, maliyetleri düşük tutmak adına 500X'in kapı çıtalarını ve profilini değiştirmek istemiyor. Anlayacağınız İtalyan marka, 500 ile 500C arasındakine benzer bir geçiş planlıyor.

FIAT 500X cabrio
 

Volkswagen, T-Roc'un üstünü açmak için arka iki kapıdan vazgeçmişti fakat 500X Cabrio, 4 kapısını da koruyacak. Elektrikli katlanır tavan ve arka cam kullanacak olan FIAT 500X Cabrio, FCA'nın normal 500X, Jeep Renegade ve Jeem Compass'ı ürettiği güney İtalya'daki fabrikadan çıkacak.

Avrupa'da iyice sıkılaşan emisyon kurallarına uymak adına hafif hibrit güç ünitelerine geçiş yapacak olan elektrik destekli standart 500X'ler de Melfi tesisinde imal edilecek. Kısa süre önce makyajlanan crossover için henüz Abarth versiyonu planlanmıyor.

FIAT 500 ailesinden haberler

 FIAT 500'ün içten yanmalı versiyonlarının ismi değişiyor!
 
 FIAT 500 Electric 3+1 daha pratik gövdesiyle tanıtıldı

Belki Abarth türevi de gerçek olur zira FIAT, birkaç sene önce 500X modelini üç farklı performans motoruyla test etmişti. Bunlardan ikisi Abarth 595 ve 695 çiftinden alınırken diğeri, 240 bg güç, 350 Nm tork üreten ve Alfa Romeo 4C'de kullanılan 1.75 TBI motor idi.

Şimdilik sportif bir 500X isteyenler, Sport gövde kiti ile yetinmek zorunda.Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Otomobil Segmentleri Sık Sık Karşımıza Çıksalar da Tam olarak ne olduklarını Biliyor muyuz?
Tümünü görüntüle