alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Ferrari 812 GTS, orijinal hâliyle bile harika bir süper otomobil Ferrari 812 GTS, orijinal hâliyle bile harika bir süper otomobil
Haberler Mart 12, 2021

Ferrari 812 GTS, orijinal hâliyle bile harika bir süper otomobil


Araç adeta Need For Speed oyunlarında tasarlanmış gibi görünüyor bile diyebiliriz!

Ferrari 812 GTS, orijinal hâliyle bile harika bir süper otomobil. Fakat Mansory adlı modifiye firması, Maranello'nun üzeri açılabilir atmosferik V12 motorlu bu harika süper otomobilini bir ileri seviyeye taşımak istemiş. Bunun sonucunda da karşımıza da Ferrari 812 GTS Stallone çıktı.

Araca baktığımızda birçok karbon fiber parça içeren gövde kiti ve büyükçe bir arka rüzgarlık dikkatimizi çekiyor. Bu sebepten dolayı araç adeta Need For Speed oyunlarında tasarlanmış gibi görünüyor bile diyebiliriz. Mansory firmasının daha önceki modifiye çalışmalarını görmüş olan kişiler ise bu aracın bu iddialı görünümüne pek de şaşırmayacaktır.

Mansory Modifiyeli Ferrari 812 GTS Stallone Mansory Modifiyeli Ferrari 812 GTS Stallone

Ferrari 812 GTS Stallone'un iç mekanında ise son derece dikkat çekici bir mavi renk seçilmiş. Beyaz renkli iç mekan detaylarıyla da güzel bir kontrast yakalanmış. Kullanılan bu renkler tartışmaya açık olsa da araca son derece özel bir görünüm katıldığı kesin denilebilir. İç mekanda bunlara ek olarak karbon fiber trim parçaları ve alüminyum pedallara da yer verilmiş.

Mansory Modifiyeli Ferrari 812 GTS Stallone

Mansory, aracın motoru ve egzoz sisteminde de bazı değişiklikler yapmış. Bunların sonucunda da atmosferik 6.5 litrelik V12 motor 830 beygir güç ile 740 Nm tork değerlerine yükseltilmiş. Yükselen bu değerler sayesinde de aracın güncel 0-100 km/s hızlanma değeri 2.8 saniye olarak belirtiliyor. Maksimum hız değeri ise harika bir değer olan 345 km/s'ye yükselmiş durumda.

Ayrıca Ferrari 812 GTS'in özel bir versiyonunu isteyen müşteriler için Ferrari de bir versiyon hazırlıyor. Bu yeni versiyon, 812 Versione Speciale olarak adlandırılacak ve 850 beygir civarında güç sunacağı söyleniyor. Bu versiyonun da önümüzdeki aylarda ortaya çıkmasını bekliyoruz.

 

      

 Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Peugeot’larda %0 faiz avantajı, sınırlı sayıda Peugeot’da 169.000 TL’den başlayan fiyatlar sunuluyor
Tümünü görüntüle