alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Faraday, Future Geely ile anlaşan ilk modeli üretecek Faraday, Future Geely ile anlaşan ilk modeli üretecek
Haberler Ocak 27, 2021

Faraday, Future Geely ile anlaşan ilk modeli üretecek


Ancak bu marka sorununun Çinli Gali firması tarafından çözüldüğü iddia ediliyor. 

Los Angeles merkezli sanayici, Çin'deki projeler için Gali'yi onayladı Frederic Future'a yakın kaynaklara göre anlaşma yakında sonuçlanacak. Geçtiğimiz aylarda bir yatırımcı toplantısında, Startup markası ayrıca Çin'deki ilk açılış merkezinin "en önemli şehirlerden birinde" yer alacağını duyurdu. Aynı sunumda üretici, ilk adımda yılda 100. 000 otomobil üretmeyi planladığını ve bu rakamın yıllar geçtikçe artacağını duyurdu. Automotive News Europe haber kaynakları, markanın bölgede bir R \\\\ u0026D laboratuvarı da açacağını söyledi. 

Şimdi Geely'nin Faraday Future modellerini dağıtacağı söyleniyor. Çinli üretici, anlaşma kapsamında Faraday Future'a mühendislik desteği ve teknolojik yardım da sunuyor. Geely otonom sistemler, Faraday Future modellerine girecek. 

Geely ve Faraday Future konu hakkında henüz yorum yapmadı. Ancak ihtiyaçlara göre ikisi arasında herhangi bir zamanda anlaşma yapılabilir. Faraday Future anlaşmayı imzalayamazsa yeni bir ortak bulması gerekecek. 

2014 yılında Çinli işadamı Yaia Yutting tarafından kurulan Faraday Future, uzun zamandır bilinmeyen denizlerde yüzüyor. "Tesla'ya direnen Çinli bir üretici" olarak tanımlanan marka, ilk modellerini 2022'de piyasaya sürmek istiyor. 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Otomobil Segmentleri Sık Sık Karşımıza Çıksalar da Tam olarak ne olduklarını Biliyor muyuz?
Tümünü görüntüle