alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
En iyi lüks arabalar 2021 En iyi lüks arabalar 2021
Tavsiyeler Ocak 23, 2021

En iyi lüks arabalar 2021


Lüks otomobiller - bir veya iki büyük boy hatchback ve ağır ağır SUV'lar içeren büyük geleneksel limuzin sedanlarından oluşan bir sınıf - üst düzey yöneticilerin ya sürmeyi ya da sürülmeyi seçtiği otomobillerdir.

Bu, hem ön hem de arka koltuklarda olağanüstü konfor, ipeksi yumuşak bir sürüş, mükemmel sürüş ve incelik, bol performans sunmaları gerektiği anlamına gelir - ve ayrıca dört tekerlek üzerindeki çoğu şeyden daha iyi durum sembolleri olarak hizmet etmeleri gerekir. Yüksek düzeyde araç içi teknoloji ve bilgi-eğlence bir zorunluluktur ve bu tür makinelerin mobil ofisler olarak kullanılmasına izin verecek bağlantı sistemleri giderek daha önemli hale gelmektedir.

Bu liste, hem inanılmaz derecede rahat, hem harika hem de sürülmesi harika arabaları kapsar; ve sıralamamızın en üstünde olanlar daha fazlasını yapabilirler.
 

Şu anda satışta olan en iyi lüks arabalar

1. Mercedes-Benz S-Serisi

en iyi lüks arabalar

Mercedes-Benz yeni bir S-Serisi yapmak için yola çıktığında , işin özeti dünyanın en iyi arabasını yapmaktır. Bir Jaguar XJ gibi görsel olarak  baştan çıkarmasa da , büyük Merc daha da çekici olması gereken bir sahiplik deneyimi sunuyor.

Bu araba, yapması gerekeni mükemmel bir şekilde yapıyor ve işlevsel olarak olağanüstü. Uzun dingil mesafeli bir sedan olarak tasarlandı ve benzeri görülmemiş bir burulma sertliği sağladı ve sürüşe uyarlanabilir amortisörlü standart havalı süspansiyon yardımcı oldu.

Dokuz ileri otomatik 'kutu standart donanımıyla birlikte dört benzinli ve iki dizel motor seçeneği vardır. Bazı türevlerde hem performansı hem de verimliliği artırmak için kullanılan gelişmiş bir 48v hibrit elektrikli güç aktarım teknolojisi teknolojisi kullanılırken, plug-in hibrit S560e ayni fayda vergisi ödemekle yükümlü olan herkes için bu seride varsayılan seçenek olacaktır (yarısından daha azını çekiyor) diğer türevlerden herhangi biri kadar BIK vergisi). Bu tür şeyleri pek umursamayanlar için ise her zaman 600 beygir gücünde S63 var.

S-Serisi,  her zaman sessiz ve rahat çalışacak şekilde tasarlanmıştır . Hem şehir içi yollarda hem de otoyolda daha iyi sürüş yapamazdı ve lükse uygun izolasyonla doğrudan ve hassas bir şekilde yönlendirilir.

İç mekan geniş ve fevkalade rahattır; Aracın göreceli yaşı nedeniyle bazı rakipleri kadar teknolojiyle tam uyumlu değil - ancak ürün yelpazesinde 12,3 inç bilgi-eğlence ekranı ve standart olarak Mercedes 'Comand Online sistemi ve bir dizi arka kabin bilgi-eğlence ekipmanı bulunuyor. bir seçenek olarak.
S-Serisi, yalnızca sürüş konforunda , Rolls-Royce Phantom gibilerine meydan okur . S-Serisi'nin liderlik ettiği yerde , araba yapım dünyasının geri kalanı onu takip ediyor.
 

2. Range Rover

en iyi lüks arabalar

Modelin dördüncü nesli olan en son Range Rover, alüminyum monokok şasisi ve utanmaz derecede lüks gündemiyle tarihteki herhangi bir devrim niteliğindedir. Öncelikle lüks bir otomobil ve 4x4 saniyede olması, kabiliyetini offroad bir noktaya düşürmek değil.

Geniş iç mekan kalite ve lüksü yansıtır, koltuklar mükemmeldir ve sürüş pozisyonu birinci sınıftır, bu da onun boyutundaki bir araba için sürmeyi kolaylaştırır. Ağır gövde kabuğu, pürüzlü yüzeylerden mükemmel izolasyon sağlar ve bir Porsche Cayenne'in sürüş kavrayışını sunmasa da , ihtiyaç duyulduğunda eğlenceli ve hızlı ilerleme sağlamak kolaydır.

Land Rover'ın motor yelpazesi, aralarında zayıf veya yetersiz bir his seçeneği bulunmayan altı ve sekiz silindirli benzinli ve dizel seçenekleri içerir. Bununla birlikte, filo operatörlerinin ilgisini çekecek tek filo , sadece% 18 BIK ile şirket otomobil vergisine hak kazanan plug-in hibrid P400e'dir (77g / km, 25 mil EV aralığı).

Araba ağır ama ağırlığı, inanılmaz genişlikte bir araba için ödenmesi gereken küçük bir bedel. Çok az araba sizi binmek için özel hissettiriyor, hiçbiri daha iyi görüşe sahip değil ya da daha hakim veya güvenli bir sürüş pozisyonuna sahip değil ve çok azı gününüze daha iyi bir ten rengi koyuyor.
 

3. Audi E-tron Quattro

en iyi lüks arabalar

Şimdi, birinci sınıf elektrikli otomobil için oldukça iyi belirlenmiş zamanlara giriyoruz. Hızlı olanlar, çok hızlı olanlar, büyük olanlar, küçük olanlar, pahalı olanlar ve ucuz olanlar ve hatta bazıları biraz dört tekerlekten çekiş çok yönlülüğü deneyenler olmuştur. 

Hiçbir zaman elektrikli bir otomobil ortaya çıkmadı ve araç içi lüksünü Audi'nin sıfır emisyon şablonundaki ilk denemesinden daha iyi yapmadı: E-tron Quattro . Bu araba, dört tekerlekten çekiş ve üstün performans düzeyini SUV düzeyinde alan, rahatlık ve kullanılabilirlik ve Audi marka arzu ile birleştiriyor . Ancak onu gerçekten öne çıkaran şey, ne kadar sessiz, rahat ve zarif olmasıdır. Birini yolda test ettiğimizde, desibelimiz kabin gürültü seviyesini 70 mil hızla bir Tesla Model X'ten Rolls-Royce Phantom'a daha yakın yerleştirdi .

Audi markalı modern lüks, elbette en gelişmiş araç içi teknolojiyle birlikte gelirken, 150kW genel hızlı şarj potansiyeli, bir şarjla 200 ila 250 mil arasında bir günlük menzil ile birleştiğinde, aynı zamanda E'yi de yapar. -Elektrikli bir arabayı benzerlerinden daha kullanışlı bir şekilde çalıştır. Şu anda dünyada bundan daha lüks bir elektrikli araba yok.
 

4. Tesla Model S

Tesla spor araba

Elektrikli otomobil öncüsü Elon Musk'ın firmasının ilk ısmarlama ürünü olan Model S, elektrikli otomobil pazarına güvenilirlik, lüks, hız ve kullanışlı menzil getiren makinedir .

Daha az kapasiteli türevler artık durdurulduğu için, her ikisi de 100 kWh pil paketi kullanan ve  Tesla'nın iddia ettiği 379 millik WLTP sertifikalı menzile sahip 'uzun menzilli' versiyonun seçilebilecek yalnızca iki Model  S var. üretimde bacaklı EV. Bu aralık rakamını gerçek dünyada yeniden üretmek için arabayı oldukça muhafazakar bir şekilde kullanmanız gerekecek, ancak bunun yüzde 80'ine yaklaşmak bile bunu pek çok kişi için tek başına kullanılabilir bir elektrikli otomobil haline getirecektir.

Model S, bir süper sedan kadar vahşice hareket edebilir, ancak daha da harikası, hızını ne kadar hassas ve zahmetsizce ölçebildiğiniz ve ne kadar sessizce teslim edilebileceğidir. Otomobilin lüks bir otomobil olarak kimlik bilgileri çok iyi, geniş, sessiz kabini ve devasa kargo alanları da önemli satış noktaları. Belirli bir niş için, finansal olduğu kadar çevresel açıdan da anlamlı olacaktır - özellikle yakın zamanda Birleşik Krallık tescilli EV'lere geri getirilen% 0 ayni fayda vergi statüsüne izin verecektir.
 

5. Audi A8 

audi a8

En yeni Audi A8 , en son Mercedes S-Serisi'nden daha gelişmiş şasiye, güç aktarım mekanizmasına ve araç içi teknolojiye sahiptir; buna, nihayet çalıştırıldığında, dünyadaki herhangi bir üretim otomobilinin otonom sürüşü için en büyük yetenek olma sözü veren özellikler de dahildir.

Standart olarak dört tekerlekten çekişli 282bhp dizel veya 335bhp benzinli ve ona hafif hibrit statüsü veren 48V elektrik sistemi olan turboşarjlı motor seçenekleri mevcuttur . Model yelpazesini yükselttikçe, incelikli ve zahmetsiz tepkiselliği otomobilin sürüş deneyiminin çekiciliğini artıran vergi tasarrufu sağlayan altı silindirli '60 TFSIe 've en üst seviye V8 motorlu S8 executive express'i bulacaksınız. .

A8'in kaliteli iç mekanı , S-Serisi'nin zarafetinden ve ortam sıcaklığından yoksun olmasına rağmen , medeniyetten daha uzun süre dayanacak şekilde inşa edilmiş gibi hissediyor . Yolculuk pürüzsüz ve otomobilin sürmesi kolaydır, ancak en önemli Alman rakibi kadar yastık gibi ve lüks olmasa da ve Mercedes'in en önemli yönlerinden tam olarak eşit değildir.
 

6. BMW 7 Serisi


bmw 7 serisi

1977'de piyasaya sürüldüğünden beri 7 Serisi, Mercedes S-Serisi'nin gölgesinde kaldı , ancak bu en son sürüm, BMW'nin  lüks sedan pazarını tamamen kırmak için şimdiye kadarki en kararlı girişimi . Otomobil, isteğe bağlı uyarlanabilir havalı süspansiyonu öncü bilgi-eğlence ve rahatlık özellikleriyle birleştiriyor ve iki dingil mesafesi uzunluğu ve arkadan veya dört tekerlekten çekiş seçeneği sunuyor.

İç kaplama bir boşluk, bütünlük ve kullanılabilirlik duygusu uyandırır, ancak ön panel belki de daha küçük BMW  sedanlarına biraz fazla benziyor ve cömert malzeme süslemesinden yoksun. Motorlar sessiz, güçlü ve verimlidir, seri tanıdık altı silindirli turbo dizel seçeneğiyle açılır, ancak aynı zamanda limuzin sınıfında 745e şeklinde en fazla BIK-vergi dostu plug-in hibrit seçeneği de alır ve doruğa ulaşır. 

M760Li'de kalan on iki silindirli limuzin seçeneklerinden yalnızca biriyle ; ve ikisi de etkileyici mühendislik çalışmaları. Yol tutuşu rakiplerinden daha dengeli ve hassastır - ancak sürüş o kadar izole edilmemiştir.

O halde beklenmedik bir şekilde çekici bir sürücü arabası , ancak lüks bahislerde rakiplerinin gerisinde kalıyor.
 

7. Jaguar XJ

jaguar car

1968'den beri firmanın sedan serisinin zirvesinde bir Jaguar XJ var ve en son versiyonu firmanın yeniden canlanmasının kendinden emin, ileriye dönük bir ifadesidir.

Bu zarif hatların ima ettiği sportiflik, mükemmel yol tutuşu sağlayan şasi ile güçlendirilmiştir. XJ'nin kabini, saf malzeme kalitesi ve iç teknoloji açısından izler açısından rekabet etmese bile, Alman rakiplerinin toplanamayacağı bir stil ve drama duygusu sunuyor .

Ancak XJ, bir Maserati Quattroporte'nin sportifliğine ve bir Mercedes S-Serisi'nin mesafeliğine  sahip olarak  nasıl sürdüğü ile tanımlanıyor . Şu anda mevcut olan tek motor Jaguar Land Rover'ın uzun ömürlü 296bhp SDV6 dizelidir. 

Ancak sonuç, nadir bir duruşa ve iyi performansa sahip, çok fazla ödün vermeyen ve gerçekten sevimli bir GT arabası olan bir otomobildir.
 

8. BMW X7

bmw x7

Münih, bunu büyütülmüş bir X5 olarak düşünmeyin, aksine sınırlı arazi çalışması için hazırlanmış, güçlendirilmiş bir 7 Serisi olarak düşünün. Bu açıklama, X7'nin elbette uzatılmış bir tavan hattına sahip yedi koltuklu, iki kutulu bir binek otomobili olduğu gerçeğini pek açıklamıyor - ancak konu geldiğinde BMW tasarımcılarının ve mühendislerinin sahip olduğu öncelikleri anlatıyor. arabayı iyileştirmek ve ayarlamak.

Otomobil, Birleşik Krallık'ta iki turbo dizel ve iki turbo benzinli motor seçeneğiyle geliyor. Otomobilin 'M50d' versiyonu tam 394bhp ve 500lb ft'den fazla tork sağlarken, V8 'M50i' benzinli performans kadranını 523bhp'ye kadar sarıyor.

Yolda, X7 boyutlarını ve hacmini iyi idare ederek, virajlarda şaşırtıcı derecede hassas ve atletik hissediyor. Otomobilin dizel motorları bile pürüzsüz ve zariftir, aracı kolayca hareket ettirmek için yeterli tork üretirken, sürüşü kontrolden çıkmadan rahattır.

Biraz sıradan bir kabin, özel malzeme dokunuşlarında hafiflik ve BMW'nin daha küçük SUV'lerinden farklılaşma ve bu tartışmalı ön uç stili otomobilin en büyük hayal kırıklıkları.

 Bu büyük boy ızgarayla, bazıları X7'yi çirkin olarak nitelendirebilir, ancak çok azı onun lüks bir otomobil olarak yetkinliğini veya eksiksizliğini inkar edebilir.
 

9. BMW 6 Serisi Gran Turismo

bmw 6 serisi

Büyük, beş kapılı bir hatchback olan 5 Serisi GT'nin ikamesi , tuhaf olsa da ilginç bir lüks ulaşım seçeneğidir.

6 Serisi GT aynı dingil mesafesine sahip olarak 7 Serisi alçaltılmış tavan çizgisi rağmen korur ve 5 Serisi GT kaldırdı oturma pozisyonunu . İç mekan rahat, lüks ve iyi döşenmiş bir his veriyor ve dört kişilik bol yer var.

BMW'nin altı silindirli 296bhp dizel motoru, gücü dört tekerlekten çekiş sistemi aracılığıyla güvenle aktarır, ancak altı silindiri duymak için yeniden çalıştırmanız gerekir.

 Muhtemelen otomobilin kütlesini taşımak için en uygun motor, daha ucuz bir dört silindirli 620d seçeneği ve ayrıca sunulan dört gözlü 630i turbo benzinli (doğru türde zahmetsiz havayı sağlamak için mücadele etseler de) ve bir dizi tepesi 640i altı potlu turbo benzin (yetenekleri arabada biraz boşa harcanmış gibi görünüyor).

Güçlü ama biraz kırılgan bir sürüş ekleyin ve bir Aston Martin kadar zarif  veya lüks otomobil normu kadar dış görünüşte cazip olmasa da , 6 Serisi son derece geniş ve bir sol saha yöneticisi GT kadar oldukça nitelikli.
 

10. Lexus LS

lexus otomobil

LS, Birleşik Krallık'ta her zaman niş bir seçim olmuştur, ancak başka yerlerdeki başarısı, bu son versiyonun en üst salon masasında yer almasını garanti etmiştir. 

Otomobilde büyük bir tasarım revizyonu yapılmış ve iç mekan hem modern hem de lüks bir şekilde alışılmadık bir şekilde hissediliyor. Dört donanım seviyesi vardır, en üstte bol miktarda ekipman bulunur ve spesifikasyona bağlı olarak, dünyadaki birkaç otomobilin karşılayabileceği nadir bir tür malzeme zenginliği vardır.

Dinamik olarak LS, lüks bir ürün olarak daha az ikna edici. 3.5 litrelik hibrid V6, otomobilin 2420 kg ağırlığıyla başa çıkmak için çok çalışmak zorunda ve otomobilin yol tutuşu oldukça etkileyici olsa da, gürültülü ve hafif sert runflat-shod sürüşü tam tersi.

Karşı en son S-Class , 7 Serisi ve A8 , LS ilginç bir alternatiftir ama hala rakiplerinin çoğu inandırıcı değil.

 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Seat Ateca'da 2021 yılı fırsatları
Tümünü görüntüle