alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
En iyi 10 elektrikli arabalar 2021 En iyi 10 elektrikli arabalar 2021
Tavsiyeler Ocak 23, 2021

En iyi 10 elektrikli arabalar 2021


Bir elektrikli otomobil herhangi bir yerde üstün olması gerekiyorsa, o süper mini segmentindedir. 

Kuşkusuz, küçük bir platform, piller için daha az yer anlamına gelir ve bu nedenle, aşağıdaki arabaların menzili asla daha büyük alternatiflerin potansiyeli ile eşleşmeyecektir. 

Ancak küçük bir batarya aynı zamanda daha düşük bir fiyat anlamına gelir ve eğer sadece ara sıra daha uzun yolculuk yapan şehir içi pistlerden bahsediyorsak, kaç araç sahibinin, diyelim ki, 180 millik sürüş menzilinden fazlasına ihtiyaç duyacağı tartışılabilir.

En iyi elektrikli arabalar 2021

1. Peugeot 208208 süper mini'nin tamamen elektrikli versiyonu, 2020'de piyasaya çıkan birkaç PSA Grubu kompakt elektrikli araçtan biridir, ancak en iyi fiyatlı ve aynı zamanda görsel olarak en çekici olanıdır. Kullanılabilir menzil, performans, değer, pratiklik, stil, algılanan kalite ve sürücü çekiciliğinin karışımı nedeniyle, bu yıl ilk elektrikli otomobiliniz için alışveriş yapıyorsanız, kesinlikle yüksek bir rakam almayı hak ediyor. Belki de diğer tüm küçük elektrikli arabalardan daha yüksek.

Daha düşük kira hissine sahip elektrikli araçların aksine, otomobilin maddi açıdan zengin iç mekanı, onu şık kaporta kadar net bir şekilde ayırıyor. Pratiklik Renault Zoe ile aynı seviyede ve Mini Electric'ten daha iyi. İyileştirme, bu iki kilit rakibi de yener ve performans oldukça güçlüdür. Kesinlikle, o elektrik motorlu 'zip'ten yeterli bir doz alırsınız.
Araba ayrıca, vücut kütlelerini yolda tutmak için sık sık mücadele eden bazı küçük EV'lerde eksik olan bir esneklikle sürüyor. Direksiyon, doğrudan olması nedeniyle çarpıcıdır, ancak daha hevesli bir şekilde sürerseniz gövde kontrolü biraz bozulur. Öyle olsa bile, gerçekten etkileyici olan, e-208'in sürüş deneyiminin yuvarlaklığı.
 

2. Renault ZoeSahanın keskin ucunda başka bir Fransız seçeneği. Renault Zoe, 22kWh batarya ile sunulduğunda ve gerçek dünya menziline yalnızca 80 mil menzile sahipken bile her zaman çekici bir kısa atlamalı elektrikli süper mini oldu. Aracın kullanılabilirliği, bir orta yaş güncellemesi sırasında geliştirildi, ancak sıcak bir günde aracı 150 mil karma gerçek dünya kullanımı için iyi bir arabaya dönüştüren 41kWh pil seçeneği ile geliştirildi.

Artık, önemli ölçüde yenilenmiş tasarıma ek olarak 52kWh pil ve WLTP döngüsünde 245 mil menzile sahip kapsamlı bir şekilde güncellenmiş bir sürüm var; veya karma gerçek dünya kullanımında yaklaşık 190 mil. İngiltere hükümetinin PiCG teşviki otomobilin giriş fiyatını yaklaşık 25.000 £ 'a düşürerek rakiplerine karşı hala güçlü bir para değeri sunuyor. Ve yine de sürmek hoş: kontrollere biraz kurşuni bir his verse de, çok kısık ve oldukça sessiz.

Daha önce Zoe, otoyol hizmetlerinde belirli rakipler kadar hızlı şarj edilemiyordu, CCS hızlı şarj artık bir seçenek. Bazı yönlerden yeni EV rakiplerinin gerisinde kalmış olabilir, ancak Zoe, EV sahipliğine mükemmel bir giriş noktası olmaya devam ediyor.
 

3. Volkswagen e-UpSkoda'nın Citigo-e iV'sini bu yuvaya kolayca yerleştirebilirdik, çünkü bunlar mekanik olarak neredeyse aynı arabadır. Ama biz Volkswagen'i biraz daha eğlenceli tavrı ve ilk önce geldiği için tercih ediyoruz. 

Volkswagen'in en küçük elektrikli arabası, yeni kimlik aralığından önce geldi ve 2020'de şimdi 159 WLTP mili sağlayan genişletilmiş bir batarya ile güncellendi. Ayrıca, şu anda sadece 20.000 £ 'nun biraz üzerinde olan ve e-Up'ın 30.000 £ artı küçük EV'lerden oluşan son döküntüyle karşılaştırıldığında iyi bir değerde görünmesini sağlayan talep fiyatında da bir indirim var. En son model, kamera tabanlı bir şerit tutma sisteminden de yararlanıyor ve hafif yürekli, havadar iç kısım kalıyor. 

Başa dönüş
Küçük elektrikli araçlarda çoğu zaman olduğu gibi, bu Volkswagen ikinci araç görevlerine ve daha kısa görevler için en uygun olanıdır. Dört tane taşıyacak ve 155lb ft tork onu oldukça hızlı hale getiriyor. Volkswagen'de olduğu gibi, kontroller de sezgisel ve kullanımı kolay. Bu fiyata, Skoda gibi Smart EQ Fortwo'yu gömüyor.
 

4. BMW i3Eğer i3, elektrikli araç sahipliği kavramını kitle pazarına taşıdığını tam olarak iddia edemezse (2010'da tanıtılan Nissan Leaf'i bir adım ileri taşıyın), o zaman en azından bu tür arabaların ilginç ve gerçekten karakterli olabileceğini göstermiş olabilir. . 

2013 yılından bu yana, BMW'nin motor şovu benzeri şehir otomobili menzil, güç ve iç teknoloji açısından arttı, yol boyunca sahiplerine bir güvenlik ağı sunan fişli menzil genişletici kaldırılmış olsa da, model artık saf. sadece elektrik. Resmi menzil 188 mil, ancak kuşkusuz bu 2021'de olağanüstü olmaktan ziyade yeterli ve 50kW şarj potansiyeli i3'ün yüksek talep fiyatı göz önüne alındığında beklediğinizden daha fazla değil. 

İ3 hakkında sevdiğimiz şey, süngerimsi gövde kontrolü bir yana, incelik duygusu, kolay sürülebilirlik, güzel ağırlıklı kontroller ve iç ortam. Bu karbon elyafla güçlendirilmiş plastik mimarisi ve çarpıcı tasarımıyla, aynı zamanda bir şekilde hala avangart ve heyecan verici hissetmeyi başarıyor.
 

5. Mini CooperMini uzun zamandır elektrikli otomobil pazarına girmeye hazırlanıyor, ancak nihayet geldiğine göre, birkaç eşit derecede tipik kullanılabilirlik kısıtlamasıyla paketlenmiş olsa da, kesinlikle markadan beklediğiniz tüm eğlenceli faktörleri getirdi.

Özel olarak üç kapılı Mini kaportaya dayanan Mini Electric, BMW i3S'nin güç aktarım mekanizmasını benimsiyor ve ona çok sağlıklı bir 181bg ve 199lb ft tork sağlıyor. Performans, bu listedeki karşılaştırabileceğiniz pek çok arabadan çok daha güçlüdür, Mini markanın kalıcı dinamik geleneklerinde yol tutuşu kavrayıcı, keskin ve çeviktir.

Menzil yakalamaktır. Mini 144 mil iddia ediyor, ancak gerçekte, nasıl ve nerede sürdüğünüze bağlı olarak, 100 ila 120 mil arasında gitme olasılığınız daha yüksek. Ve bu, arka koltuklara erişimi zor olan ve her durumda küçük çocuklar dışında kimsenin kullanmadığı oldukça küçük bir bagajı olan bir arabada.

Bu açıkça 'herkese uyan tek tip' bir elektrikli teklif değil, ancak şaşırtıcı derecede rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılıyor ve sınırlamaları sizi rahatsız etmiyorsa, elektrikli motorun ne kadar ödüllendirici olabileceğini size gösterecek en iyi araç olabilir.
 

6. Mazda MX-30Mazda, endüstrinin geri kalanı farklı bir şey yapıyor gibi görünse bile işleri kendi yöntemiyle yapmaktan asla korkmadı.

MX-30 bu nedenle tam olarak beklediğiniz gibi değil, ama yine de çekici bir teklif. Oyuncak araba görünümü alışılmadık derecede küçük bir pil paketinin etrafına sarıldı - sadece 35,5 kWh, resmi menzil 124 mil sağlıyor - çünkü Mazda, sahiplerinin daha fazlasına ihtiyaç duymayacağına ve pilin boyutunun artırılmasının gereksiz maliyet anlamına geleceğine inanıyor. MX-30'un devlet hibesinden sonra 30.000 £ 'dan daha ucuz olmasının nedeni budur ve yine de oldukça geniştir, son derece trend olan bir SUV-lite gövdeye sahiptir ve kabine benzersiz bir rahatlık sağlayan ilginç malzemelerle süslenmiştir ve sevimli bir atmosfer. 

Dinamik olarak MX-30 da öne çıkıyor. 143 bg ve 199 lb ft ile çoraplarınızı asla düz bir çizgide patlatmayacak, ancak direksiyonun ağırlığı ve süspansiyonun viraj alırken ağırlığı aktarırken kullandığı esnek tarz, gerçekten de MX-5 spor otomobili anımsatıyor. Gerçekten, MX-30, yalnızca önden sürülmesine rağmen, taahhütsüz bir şekilde dolaşmak için en tatmin edici EV'lerden biridir. 

50kW'a kadar şarj etmek mümkündür ve sınırlı menzil sizin için çalışıyorsa, sıra dışı Mazda MX-30 hakkında hoşunuza gidecek çok şey var. Etkili bir ikinci araba olabilir.
 

7. Honda EHonda, elektrikli bir araba için alışılmadık derecede kompakt ve çeşitli yönlerden yenilikçi olan ilk tamamen elektrikli otomobili Honda E süpermini ile sol alanda bir yaklaşım benimsedi. Arkaya monte edilmiş bir motor, paketleme verimliliği vaat ederken (otomobilin kendisi onu takip etmekte biraz başarısız olsa da), tamamen bağımsız süspansiyon, daha büyük bir arabanın sürüş ve kullanım karmaşıklığını müjdeliyor (bu, otomobil aslında tedarik etmek için daha iyi yapıyor).
E, 134bhp ve 152bhp formlarında mevcuttur, ancak hiçbiri rakiplerinin pil kapasitesine tam olarak sahip değildir: 35.5kWh 'brüt' burada elde edeceğiniz tek şeydir, bu da maksimum 137 millik bir WLTP menzili anlamına gelir (araba 16 inç tekerlekler üzerinde yuvarlanırken) 

Sürmek için, E, orta tempolu direksiyonu, ancak dar bir dönüş dairesi ve ılımlı ancak duyarlı performansıyla rahat, sakin ve kullanımı kolay bir his veriyor. Heyecan vermiyor ve arka plan gövde kontrolünde son sözü sunmuyor, ancak rahatlatıcı bir şehir arabası yapacak ve alternatif stili de onu tavsiye edecek çok şey yapmalı.
 

8. Opel Corsa-eOpel'in Peugeot e-208 ile olan kardeşi, Fransız ilişkisinin tarzına ya da iddia edilen WLTP menziline sahip değil, yaratıcı bir şekilde yapılandırılmış iç mekana sahip değil ve o kadar keskin fiyatlandırılmamış. Arabayı bu ilk 10 çizelgede pek çok yere düşürmek için iyi marjlar, ama bu, bu çeşitli sınıfın ne kadar rekabetçi hale geldiği. Ancak, en azından bu Opel'in test sürüşüne değmeyeceğine sizi kandırmasına izin vermeyin. Peugeot'dan biraz daha sade olabilir ama yine de yeterince yakışıklı görünüyor. Otomobilin sürüş deneyimi, gerçek 180 millik günlük akü aralığını keskin ve yetkin bir kullanım ve rahat bir sürüş ile birleştirirken, standart olarak 100kW DC hızlı şarj uyumluluğu da bir satış noktası olmalıdır.

Opel'in geniş Birleşik Krallık bayi ağı, bu otomobili İngiltere'nin en çok satan EV'lerinden biri haline getirecek ve şimdiye kadar elektrikli motoru düşünmemiş insanları dönüştürmeye hazır olacak. Kesinlikle doğru izlenimi bırakmak için yeterince iyi.En kısa süre de Türkiye'ye gelmesini bekliyoruz.
 

9. DS 3 Crossback Bu kompakt crossover, yeni yetişen Mazda MX-30 sahibinin de düşünebileceği bir şey, çünkü en azından 200 millik menzil, Japon otomobilininkini rahatça geride bırakıyor. 

Tüm olağan DS ayırt edici özellikler burada: ayırt edici dış kısım, biraz abartılı ancak yüzeysel olarak 'cömert' iç mekan ve makul bir performans dozu. 

Rezervasyonlarımız, kabin alanının özellikle iyi olmadığı, sürüş deneyiminin sıradan olduğu ve fiyatlandırmanın oldukça yüksek olduğu yönündedir. Bununla birlikte, biraz daha az sıradan bir EV istiyorsanız ve bunun bedelini ödemeye hazırsanız, E-Tense sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.
 

10. Renault TwizyRenault'nun Twizy için ana hatları "pozitif enerjiye bağlanmak" ve adil olmak gerekirse. Direksiyona geçtiğinizde gülümsemeye direnmek zordur. Tabii yağmur yağmadıysa ve isteğe bağlı olarak pencereleri satın almadıysanız ...

Teknik olarak, Twizy bir dört tekerlekli bisiklettir, bir araba değildir, bu nedenle yeni piyasaya sürülen (ancak henüz İngiltere'ye çıkmayan) Citroën Ami ile aynı kategoriye aittir. Yolcunun sürücünün arkasında oturduğu ve çok kısa mesafeli ve muhtemelen şehir içi yolculuklar için tasarlandığı iki koltuklu bir araç. Bu nedenle, güneş parlarken bile 6,1 kWh pilden yalnızca 50 mil uzakta olacaksınız. Elektrikli bir aile arabası kesinlikle değil.

Sürmek için, Twizy biraz uyuşmuş olsa da eğlenceli ve çeviktir. Gizli silahı, arkadan tahrikli olması ve bu nedenle, yeterince kararlıysanız, yumuşak slaytlar çekebilmesidir.  

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
Renault, eski model araçlarını elektrikli olarak piyasaya geri çıkarabilir
Tümünü görüntüle