alicibul-icon
Alıcıbul
Android uygulaması
Uygulamada Aç
Alıcıbul
Alıcıbul
Dünyanın en iyi 10 arabası hangileridir Dünyanın en iyi 10 arabası hangileridir
İlginç Bilgiler Ocak 19, 2021

Dünyanın en iyi 10 arabası hangileridir


Buradaki yarışmacıların çoğu, ortalama üç yatak odalı yarı müstakil evin küçük görünmesini sağlayacak kadar büyük limuzin arabalar isterler, ancak dünyadaki en ağır ve en çok arzu edilen SUV'lardan biri veya ikisi de bu işi yapıyor.
 

1. Rolls-Royce Phantom

Motorlu taşıtın en görkemli ve en büyük lüks taşıtının yerini 2017'de Rolls-Royce aldı  ve kısa bir süre sonra yol test uzmanlarımız tarafından ışıltılı bir beş yıldızlı yol testi karşıladı.
Sahipleri, en azından bahşettiği abartılı zenginlik ve statü ifadesi ve birinde seyahat ederken keyif aldığınız eşsiz fırsat duygusu için onu sevecekler. Ancak, çoğu kimse o kadar fazla şey bilmeyecek olsa da, en son Phantom aynı zamanda mutlak bir keyif ve sürmesi nadir bir zevk.
Son derece rahat ve benzersiz bir şekilde izole edilmiş sürüş konforu, elbette arka koltuklardan örneklenebilir ve bir arabada karşılaşacağınız hiçbir şeye benzemez: nazikçe sarkma ve nefis hoş bir his, aynı zamanda Rolls-Royce'a rağmen son derece sessiz ve pürüzsüz en son run-flat lastik teknolojisinin takılması.
Yine de otomobilin geniş çerçeveli direksiyon simidinin hassaslığı ve mükemmel ağırlığı dikkat çekicidir, aynı şekilde böylesine büyük bir arabayı yola koyma kolaylığı; seyahatinize uygun ilerleme hızı için sahip olduğu tolerans; V12 motorunun üstün incelik ve esnekliği; ve inişte gaz pedalının ilerleyişi.
Muhteşem izolasyon için neredeyse üç tonluk bir aşk şarkısı olsa da, bu araba son Ford Focus RS'den daha hızlı 0-100mph'den ve 30-70mph'den viteslere geçecek . Mühendisliğinin bütünlüğü nefes kesicidir.


 

2. Rolls-Royce Ghost

Ghost, 2009'da ortaya çıktığında Rolls-Royce için kumda bir hattı: şirketin yıllık üretim hacmini yılda yüzlerce arabadan birkaç bin arabaya çıkaran bir dönüşümün başlangıcıydı.
Şimdi ikinci neslinde, Phantom'un yedeği önemli ölçüde gelişti. Ghost'un mekanik temellerinin bir zamanlar BMW 7 Serisi'nden uyarlandığı yerde  , artık Cullinan ve Phantom ile aynı 'Lüks Mimari' platformunu paylaşıyor. Rolls-Royce'un ön süspansiyon için kütle amortisörleri ve arka aks için aktif bir viraj denge çubuğu gibi yenilikler de var ve bunların her ikisi de sürüş kalitesini Phantom'a hiç olmadığı kadar yaklaştırıyor. 

Başa dönüş
Bununla birlikte, Phantom daha çok içinde sürülebilecek bir araba iken, Ghost, iyi topuklu sürücüler için bir araba olarak tasarlanmıştı ve dinamik karakteri bunu yansıtıyor. Slighter daha sıkı bir sürüş ve Phantom'dan daha çevik (kısmen daha kompakt oranları sayesinde), trafikle tıkanmış Birleşik Krallık yollarında günlük sürüşün kesintiye ve itiş gücüne ağabeyine göre daha kolay ödünç veriyor.
Yine de iç mekan, lüks ambiyans ve saf malzeme kalitesi açısından otomobil, ağabeyinin altında yalnızca en küçük basamakta oturuyor ve Rolls-Royce'un hem içeride hem de dışarıda yeni 'zenginlik sonrası' tasarım yaklaşımını benimsiyor. Tekerlekli Neoklasik bir kale, ancak kullanılabilir bir kale. 


 

3. Bentley Flying Spur

Bentley'nin dört kapılı 'Continental' serisi limuzini, 2006 yılında Continental Flying Spur olarak modern hayatına başladı, ancak onu 2014'teki en büyük model revizyonu ile Crewe'nin mevcut iki kapılı GT'si ile ilişkilendiren isimlendirme ön ekini bıraktı . 
Ancak Flying Spur şimdi üçüncü neslinde - en yeni, çekici Continental GT coupe'den büyük ölçüde ödünç alan daha gururlu, daha kaslı tasarımdan tespit edilmesi zor olmayan bir şey . Crewe'nin 'junior' sedanı, Porsche ile birlikte geliştirilen ve dört tekerlekten yönlendirme ve aktif viraj denge çubukları kullanan yeni bir platformdan önemli ölçüde yararlanıyor. Ayrıca olağanüstü zengin kabini yoldan daha iyi yalıtır ve gerçekten iyi sürüş dinamikleri için temel oluşturur. Kavrama, denge ve direksiyon hakimiyeti gözle görülür şekilde geliştirildi.

Elbette, 626 bg artı dipsiz tork yapan ve otomobili rahat bir şekilde dört saniyeden daha kısa sürede ve 200 mil / saatten daha yüksek bir hıza çıkaran 6.0 litrelik ikiz turbo W12 aynı arama kartı var. Spur'un Bentley'nin daha hafif, daha özgürce dönen V8 ve altı silindirli hibrit güç aktarım mekanizması ile donatılmış versiyonları da gelecek.
Spur daha önce hiç bu kadar eksiksiz hissetmemişti ve süpersonik, lüks sürücü arabaları rolünü bu kadar üstlenmemişti. Ve bunun çoğu hala kabinde. Bentley'in giriş seviyesi limuzini olsa da Flying Spur, yumuşak, güzel dikişli deriler, otantik, doğal kaplamalar ve göz alıcı ve dokunsal metal parlak işçiliğiyle olduğu gibi tasarlanmış, gerçekten lüks bir ambiyans ve his sunan bir iç mekan sunuyor.


 

4. Mercedes-Maybach S-Serisi

Dünyanın en çok saygı duyulan ve en beğenilen limuzin yelpazesindeki en zengin ve en özel otomobil olan Mercedes-Maybach S-Serisi, Daimler'in Maybach süper lüks markasının modern standart taşıyıcısıdır .
Görünüşe göre yargılamak için, en azından Maybach kadar S-Serisi olduğunu söylersiniz ve bu, Daimler'in birkaç yıl önce Maybach markasının erişimini 'halo' Maybach oluşturarak genişletme kararının bir sonucudur. bazı daha normal Mercedes binek otomobil serilerinde modeller. Son derece nadir, Simon Cowell-spec, Maybach için sadece 57 ve 62 limuzin  aynı zamanda tarihe gönderildi.
Ve bu arabanın 'sadece' bir S-Serisi olması, aynı anda en büyük gücü ve en önemli güvenlik açığı olabilir. Bir Rolls-Royce veya Bentley ile karşılaştırıldığında, bir S-Serisi, saçma sapan kaldırım kenarı çekiciliği için çok fazla hardalı kesmeyebilir; ancak bir S-Serisi olmak, bu otomobili tüm bu gelişmiş aktif süspansiyon ve sürücü destek teknolojilerinin alıcısı haline getiriyor ve onu çok zekice rafine, zengin ve uyumlu hale getirmeye yardımcı oluyor.
Amiral gemisi S650 modelinin 603bhp çift turboşarjlı benzinli V12'si (İngiltere de 496bhp 4.0-litre V8 S580 alacaktır) zar zor duyulabilir ve konfor ve görgü kurallarına olan bağlılığı olağanüstüdür. Standart S-Serisi'nin uzun dingil açıklığına sahip versiyonundan bile 18 cm daha uzun olan, en uzun bacaklı yolcuların bile bol miktarda alana sahip olacağını garanti edebilirsiniz.


 

5. Bentley Mulsanne

Sıradan bir şekilde aristokrat olan, varlığı kendisini yüzlerce metre öteden duyuran ve gündemi önce yolcunun, bir saniye de sürücünün çıkarlarına hizmet etmek olan bir limuzin teoride çekici gelebilir. Ancak böyle bir arabanın sahibi olmanın pek de çekici gelmeyeceğinden şüpheleniyorsanız endişelenmeyin, çünkü süper lüks sınıfın da sizin için bir şeyi var: Bentley Mulsanne .
Görünüşünde belli bir İngiliz limuzin rakibinden kasıtlı olarak daha mütevazı ve ihtiyatlı olan Mulsanne, küçük bir g ile görkemli bir üst düzey lüks dört kapılıdır. Rolls-Royce Phantom'dan daha az resmi hissettiriyor ve iç ortamı Phantom'un avizeli balo salonundan çok eski bir beyefendinin kulübünün panelli sigara içme odası gibi. Ahşap kaplamalarının malzeme kalitesi, parlaklığı ve doğal çekiciliği ve pek çok donanımının dokunsal cazibesi rakipsizdir.
Sürücü çekiciliğine iyi bir yardım, her zaman bu büyük Bentley'in güdü karakterinin bir parçası olmuştur. Ve böylece Mulsanne, en yakın rakibinin bazıları kadar sakin bir şekilde sürmese de, torklu turboşarjlı V8 benzini sayesinde daha güçlü ve canlı bir şekilde başa çıkıyor ve tepki veriyor.Sonuç olarak, sınıftaki en iyi otomobillerle tamamen aynı lüks yüksek notalara ulaşmayan, ancak daha sık kullanmaya başlayabileceğiniz bir otomobil: sadece özel günler için değil, aynı zamanda daha geniş bir alanı zenginleştirmeye hazır hissettiği için. yolculuk aralığı.
 

6. Rolls-Royce Cullinan

Goodwood'un süper lüks segmente eklenen Marmite ilavesi, Rolls-Royce müşteri geri bildirimlerinin önemli bir kısmına yanıt olarak 2018'de geldi, daha günlük kullanılabilir, tüm yüzeyde kullanılabilen, aile için pratik bir modelin büyütmenin çok hoş bir yolu olacağı yönündeki firmanın showroom yelpazesi.
Cullinan, tasarımının her yönden yeterince eleştirilmesiyle karşılandı , üreticisinin bazılarının garip ve sevimsiz olarak tanımladığı ve diğerlerinin daha da az çarptığı bir arabayı tanıtmak için önemli bir risk aldığını hissetti. sempatik terimler. Ancak Rolls-Royce'un pazar araştırması doğruysa ve bir yıllık onaylanmış sipariş, bunun olacağının iyi bir işaretiyse, zaten bir Cullinan satın almamış olanların toplu tiksintisi, bunun ticari bir başarıya dönüşmesini engellemek için çok az şey yapacaktır. .
Bu arabadaki yaşam hakkında, fikri ya da görünüşünden hoşlanmayacağı kadar sevilecek çok şey var. Bu gerçek bir Rolls-Royce'tur ve dinamik güçleri arasında olağanüstü mekanik incelik, eşsiz sürüş konforu ve mükemmel sürülebilirlik vardır.
Yüksekliği ayarlanabilir havalı süspansiyon ve BMW'den türetilmiş dört tekerlekten çekiş, Cullinan'a birçok aracın sahiplerinin ihtiyaç duyabileceği tüm arazi yeteneklerini verir ve şu anda 2,6 ton ile sınırlandırılmış olan çekme kapasitesi, daha itici bir 3,5'e yükselmesi nedeniyle çok geçmeden ton. Bu muhtemelen arabadan çok daha pahalı bir sürat teknesi için yeterlidir.


 

 

7. Bentley Bentayga

Bentayga, Autocar yol testi değerlendirme sürecinden olaylı bir geçiş yaşadı. 2016'da piyasaya çıkan 100.000 £ üstü süper SUV'lerden oluşan bir barajda ilk olarak, W12 motorlu formda bir veya iki uyarı ile ilk olarak yüksek puan verdik ve daha sonra Bentley bir Audi'yi piyasaya sürdüğünde daha da yüksek derecelendirdik. -2017'de 4.0 litrelik, 429bhp turboşarjlı dizel V8, on iki silindirli benzinli motor kadar tork üretiyor ancak daha erişilebilir krank hızlarında.
Daha sonra, 2018'de, dizel motorları çevreleyen zehirliliğin yayılmasının ortasında Bentley, Bentayga Diesel'i Avrupa'da satıştan çıkardı ve bununla birlikte, arabanın nihai versiyonu olarak gördüğümüz şeyi gözden çıkardı. Bir V8 benzinli model aynı yıl model yelpazesini genişletirken, 2019'da bir plug-in hibrit geldi . Şimdi  , tüm aralığa 2020 için bir güncelleme verilmeden önce, 626bhp, 182,000 paean fazla olan Hız da var . 
Bentayga'nın olağanüstü lüks iç mekanı, tork yüklü performansının yükselişi ve zorlu, benzersiz bir şekilde saran lüks duygusu, onu bu sınıfta bile öne çıkarır ve bu nitelikler, bu sınıfta bile öne çıkan bir alaycıyı kazanmak için yeterince güçlü olabilir. mavi kanlı bir cipte yaşam fikri.
Rolls-Royce Cullinan kadar rahat bir sürüş ya da tecrit edici değil, bunun yerine sürüş konforunun son gölgesi pahasına biraz daha sportif bir sürüş deneyimi sunuyor. Ancak Bentayga'nın vazgeçtiği bir gölge - ara sıra bir öneri önerisi ve belirli topaklar ve tümsekler üzerinde hızlı bir şekilde ortaya çıkan telaşın en basit hali. Sıradan bir lüks otomobil olarak bile, neyi kaçırdığınızı bilmeme şansınız var.


 

8. Range Rover Autobiography

Üst düzey, uzun dingil açıklığına sahip Range Rover, dayandığı ünlü SUV'un doğuş günlerinden beri lüks bir otomobil olarak uzun bir yol kat etti. Coventry yakınlarındaki Özel Harekat üssünde Land Rover tarafından olduğu gibi elle tamamlanan modern SVAutobiography, şimdi tamamen 5,2 metre uzunluğunda ve en ağır haliyle 2,6 ton ağırlığında bir otomobil. Süper pahalı SUV'lar için embriyonik pazardan ve bazılarının Range Rover markasına olan yüksek saygısından tam olarak yararlanmak için tasarlandı ve bunu oldukça etkili bir şekilde yapıyor.
Benzinli V8, dizel V8 veya dört silindirli benzinli plug-in hibrit güç aktarma organı seçenekleri sunan SVAutobiography, etrafına katlanabilir bir alüminyum yerleştirebileceğiniz 'salon' arka koltuklara sahip katı bir dört kişiliktir. tepsi masası, sürgülü panoramik sunroof ise teknedeki olağanüstü ışık ve alan hissine katkıda bulunur. İç mekan malzemeleri de standart Range Rover'a göre daha dokunsal ve pahalıdır .
Sürüş konforu ve izolasyon da o arabadan bir adım öteyi temsil ediyor, ancak ikisi de bu niş içindeki en rafine arabalar liginde değil; Bazı keskin kenarlar, aracın alt gövdesinin yapısal sınırlarını test ediyor gibi görünüyor ve sürüş sakinliğini birazcık etkiliyor.  


 

9. Alpina B7

İstediğiniz ayrıcalıksa, Alpina B7'nin uzun kaputundaki BMW amblemine aldanmayın. Bu listedeki tüm olağanüstü özel ve nadir otomobiller arasında, belki de yalnızca Mercedes-Maybach'ın halka açık yollarda görüş alanınıza girme olasılığı düşüktür ve seçeneklerden sonra 200.000 £ 'a yakın tipik B7 fiyat etiketi bunu yansıtır.
Alpina'da olduğu gibi, seri üretim bir BMW modelinin iki yüzü vardır. Kağıt üzerinde, ikiz turboşarjlı 4.4 litrelik V8'den 600bhp ve 590lb ft'lik rakamlar, B7'nin M7 BMW'ye tamamen alternatif bir alternatif olarak işlev gördüğünü gösteriyor. Ve performans açısından, belki de durum budur - B7, yalnızca diğer 7 Serilerinden daha hızlı değil, aynı zamanda daha iyi kullanım sağlamak için hem güç aktarım mekanizmasında hem de süspansiyonda önemli değişikliklerden yararlanıyor. 
Bununla birlikte, B7'nin gerçek arama kartı, neredeyse spor otomobil seviyelerinde gövde kontrolü ve lüks sedan kliğinden tamamen farklı bir çeviklik derecesi ile birlikte gittikçe yuvarlanan mükemmel bir iyileştirmedir. Bu son derece çok yönlü bir makinedir ve sadece Bentley'nin Continental Flying Spur bu bakımdan daha iyi olur. 

10. Mercedes-AMG S65

Temel otomobil olarak tamamen yeni S-Serisi ile kısa süre içinde elden geçirilecek olsa da, giden S-Serisi limuzinin sınıfının en iyisi performans versiyonunun mekanik yapısı çok fazla değişmedi. on yıl . Bu arabada 621bhp ve 738lb ft tork üreten bir çift turboşarjlı benzinli V12'den bir leviathan olduğundan, buna gerek olmadığını iddia edebilirsiniz.Sadece 4,2 saniyede 0-100 km / s'den iki buçuk tonluk, 5,3 metre uzunluğunda, arkadan tahrikli bir limuzin gönderebilen bir motor - ve bu gerçekten oturmadan, bacaklarını bulup yola çıkmadan önce , unutma.
Yine de S65, ödün vermeyen sürüş konforu ve zarafeti ile hala uygun bir lüks otomobil, bu yüzden süper lüks sınıf sıralamamızın dibinde adından söz ettiriyor. Oldukça aynı performans düzeyine sahip başka hiçbir şeye bilinmeyen yerleşik konfor sunar ve devasa tork rezervleri onu o kadar zahmetsizce güçlü kılar ki bu kadar büyük bir şeyi bu kadar hızlı bir şekilde yapmak için ne kadar az şey yapmanız gerektiğine inanmak zor.
Yine de S65 bir süper sedan değil ve şasisi daha dar olanları test etmek için pürüzsüz, geniş yolları tercih ediyor, ikincisi hava süspansiyonunu ve denge kontrolünü düşünecek çok şey veriyor. Öyle bile olsa, çok az sayıda araba kendi unsurunda olduğu zaman, aynı anda bu kadar yaramaz ve bu kadar harika görünmeyi başarır. 


 

Paylaş :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz Yorum yapılmamış , ilk yorumu siz yapın.
Diğer yazılar
ABD, sürücüsüz araçları bazı çarpışma standartlarından muaf tutuyor
Tümünü görüntüle